Gimdos kaklelio citologinis tyrimas, dar žinomas kaip PAP testas arba PAP tepinėlis, yra svarbi medicininė procedūra, naudojama gimdos kaklelio vėžio ir jo ankstyvųjų stadijų nustatymui. Šis tyrimas padeda aptikti ikivėžinius ląstelių pakitimus, kurie gali išsivystyti į vėžį, jei nėra laiku gydomi.
Gimdos kaklelio tyrimas atliekamas ginekologo apžiūros metu. Procedūros metu specialus šepetėlis ar lazdelė naudojama surinkti ląsteles nuo gimdos kaklelio paviršiaus. Surinktos ląstelės įprastai dedamos ant stiklelio ir siunčiamos į laboratoriją, kur mikroskopu ieškoma pokyčių.
Citologinis tyrimas rekomenduojamas visoms moterims nuo 21 metų, nepriklausomai nuo lytinio gyvenimo pradžios. Moterys nuo 21 iki 29 metų turėtų atlikti šį testą kas tris metus, o nuo 30 iki 65 metų – kas penkerius, jei kartu atliekamas žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tyrimas. ŽPV yra pagrindinis gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys, todėl šis kombinuotas testavimas leidžia efektyviau stebėti moters sveikatos būklę.
Anksti aptikti ląstelių pokyčiai paprastai yra lengvai gydomi ir tai žymiai sumažina riziką išsivystyti gimdos kaklelio vėžiui. Citologinis gimdos kaklelio tyrimas yra greitas, neskausmingas ir efektyvus būdas užtikrinti moterų sveikatą, todėl yra plačiai rekomenduojamas viso pasaulio sveikatos priežiūros institucijų.
„InMedica“ klinikoje siūlome kelias PAP tyrimo variacijas: ant stikliuko, skystoje terpėje, iš skystosios terpės su LPI 7-ių sukėlėjų ištyrimu, bei skystoje terpėje + ŽPV 14 aukštos rizikos tipų.