*alt_site_homepage_image*

Slauga namuose

Slauga namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

Šių paslaugų tikslas - sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui kuo ilgiau savarankiškai gyventi bendruomenėje, užtikrinant jo sveikatą ir apsaugant jį nuo ligos paūmėjimo ar esamų simptomų progresavimo. Slauga paciento namuose yra ilgalaikis ir tęstinis procesas. Minimas paslaugas namuose gali teikti asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinti licenciją teikti ambulatorines slaugos paslaugas paciento namuose. Ši licencija patvirtina, kad įstaiga turi reikiamus išteklius (žmogiškuosius, infrastruktūros) ir resursus kokybiškos paslaugoms teikti.

Paslaugai teikti būtina profesionalų komanda, nuo kurios veiksmų priklauso paslaugų kokybė. Teisės aktuose įtvirtinta nuostata dėl privalomos komandos sudėties (slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir kineziterapeutas), tačiau dėl galimų daugybinių paciento turimų ligų į procesą gali būti įtraukiami ir kiti galimi specialistai. Mūsų komanda teikia aukščiausios kokybės paslaugas, kurios yra paremtos 21 amžiaus į asmenį orentuotais slaugos principais. Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose komandą sudaro: bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas ir ergoterapeutas. Mūsų komanda dar aktyviai specializuojasi demenciją sergančių pacientų priežiūroje, užtikrinant, kad kiekvienas pacientas gautų individualizuotą, jų poreikius atitinkančią priežiūrą, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti ligos progresavimą.

Kita būtina sąlyga teikti tinkamas slaugos paslaugas namuose yra infrastruktūra, kurią sąlygoja įvairūs aspektai: priemonės, naudojamos skirtingomis ligomis sergantiems pacientams ir šių priemonių prieinamumas, personalo darbo sąlygos, konsultacijų prieinamumas ir panašiai.

   

Teisės aktuose nurodoma, kad slaugos paslaugos, apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, yra teikiamos:

  • Asmenims, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas (52 vizitai per metus), vidutinis (156 vizitai per metus) ar didelis (365 vizitai per metus) slaugos poreikis (asmens individualų slaugos paslaugų poreikį nustato paciento šeimos gydytojo komanda); (Raudonai pažymėjau, ką pridėti mano manymu būtų naudinga);
  • asmenims, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Slauga namuose yra nemokama paslauga, finansuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

KĄ DARYTI, NORINT GAUTI SLAUGĄ NAMUOSE?

Siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose išrašo paciento šeimos gydytojas, todėl dėl šių paslaugų pacientas arba jo artimasis gali kreiptis į šeimos gydytoją. Slaugos paslaugos namuose teikiamos tik su šeimos gydytojo siuntimu.

AMBULATORINES SLAUGOS PASLAUGAS NAMUOSE GALITE GAUTI:

KOKIAS PASLAUGAS TEIKIA SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE KOMANDA?

Pagrindinės slaugytojo teikiamos paslaugos yra paciento sveikatos būklės vertinimas, gydytojo paskyrimų atlikimas, slaugos procedūrų planavimas ir atlikimas, žaizdų priežiūra, kraujo ir šlapimo tyrimams paėmimas.

Slaugytojo padėjėjas rūpinasi jūsų nesudėtingų rodiklių stebėsena, higiena, padėties keitimu.

Kineziterapeutas parenka tinkamus kūno judesius, kurie padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę, padeda juos atlikti, parodo ką galite atlikti savarankiškai.

Ergoterapiautas ugdo savarankiškumo, apsitarnavimo ir atstatymo. Suvokimo, elgesio, bendravimo korekcijos ir atlieka smulkiosios motorikos treniruotes.KADA TEIKIAMOS SLAUGOS NAMUOSE PASLAUGOS?

Slaugos paslaugos namuose teikiamos 8.00 – 20.00 val., taip pat savaitgaliais ir švenčių dienomis.

KADA PASLAUGOS PRADEDAMOS TEIKTI?

Slaugos namuose paslaugos turi būti suteiktos ne vėliau kaip:

  • per 1-5 darbo dienas – slaugytojo pirmasis apsilankymas;
  • per 24 valandas – skubių paskyrimų įvykdymas;
  • per 1-5 darbo dienas – planinių paskyrimų įvykdymas.

AR ŠEIMOS GYDYTOJAS LIKS TAS PATS?

Teikiant slaugos paslaugos namuose, šeimos gydytojas lieka tas pats. Jis ir toliau rūpinasi jūsų sveikata ir bus pagrindinis jūsų gydytojas.

KIEK LAIKO ŠIOS PASLAUGOS GALI BŪTI TEIKIAMOS?

Paslaugos yra teikiamos tol, kol asmeniui yra reikalingos slaugos paslaugos.