*alt_site_homepage_image*

Alergenų ištyrimo programa

KAS YRA ALERGIJA?

Alergija yra neįprasta žmogaus organizmo imuninės sistemos reakcija į galimas alergines medžiagas, kaip žiedadulkės, gyvūnų plaukai, dulkių erkutės, tam tikri maisto produktai ar vaistai. Alergijos metu žmogaus imuninė sistema pernelyg jautriai reaguoja į natūraliai aplinkoje esančias medžiagas kaip į grėsmingus svetimkūnius ir sukelia sunkias reakcijas.

IŠSAMIOS ALERGENŲ PALETĖS
Maisto alergenų rinkinys 29 Mišrių alergenų rinkinys 35 Įkvepiamų alergenų rinkinys 26
Maisto alergenų rinkinys 34 Mišrių alergenų rinkinys 54 Įkvepiamų alergenų rinkinys 33

 

ALERGIJOS SIMPTOMAI 

Alergija gali pasireikšti gana skirtingais simptomais ir pagal tai, kaip alergenas pateko į žmogaus organizmą priklauso ir galimi alergijos požymiai.  Yra išskiriamos kelios pagrindinės alergijų formos - alergija maistui, įkvepiamiems alergenams bei sezoninė alergija (alergija žiedadulkėms). Alerginiai simptomai dažniausiai pasireiškia greitai, kelių minučių ar valandų bėgyje.  Nors daugumai žmonių alergijos požymiai gali pasireikšti skirtingai, dažniausi alergijos simptomai galimi šie:

  • kvėpavimo takų simptomai: sloga, čiaudulys, nosies užgulimas, kosulys, švokštimas, dusulys;
  • odos simptomai: bėrimas, niežulys, paraudimas, egzema;
  • akių simptomai: ašarojimas, niežėjimas, paraudimas;
  • virškinimo trakto simptomai: pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas;
  • anafilaksija: sunki, gyvybei pavojinga reakcija, pasireiškianti greitu kraujo spaudimo kritimu, kvėpavimo sunkumais, sąmonės netekimu.

ALERGIJOS DIAGNOZAVIMAS

Alergijos nustatymui gali būti pasitelkiami tam tikri tyrimai.

  • kraujo tyrimas: kurio metu tiriama Imunoglobulino E (IgE) koncentracija kraujyje bei specifiniai IgE antikūnai prieš konkretų alergeną;
  • odos dūrio testas (prick test) - odos bandymo tyrimas alerginiais mėginiais. Šio testo metu nedidelis kiekis alergenų tirpalo lašinamas ant odos ir perveriamas specialia adata. Jei odos plotas parausta ar patinsta, reakcija laikoma teigiama;
  • eliminacijos dietos: naudojamos maisto alergenų nustatymui. Laikantis griežtos dietos, iš raciono pašalinami įtariami alergenai ir stebima, ar simptomai išnyksta.

 

 

 

Tyrimus galite atlikti bet kuriame InMedica ir InMedica Express padalinyje.

Klinikų kontaktai