Chloridai yra organizme esantys elektrolitai, būtini normaliai ląstelių funkcijai ir įvairiems biologiniams procesams. Tinkama koncentracija kraujyje svarbi elektrolitų balanso išlaikymui ir normaliai organizmo funkcijai. Chloridų apykaitą ir išskyrimą reguliuoja posmegeninės liaukos (hipofizės) užpakalinės dalies hormonas vazopresinas (ADH), antinksčių žievės hormonai (aldosteronas), o inkstuose vyksta chloridų jonų filtracija ir pasyvi reabsorbcija. Taip pat per inkstus 90 % chloridų yra šalinamą kartu su šlapimu.
Chloridų kiekio pokyčiai gali būti susiję su įvairiomis sveikatos problemomis arba vartojamais vaistais. Pavyzdžiui, padidėję chloridai kraujyje gali byloti dehidrataciją, inkstų nepakankamumą arba acidozę (organizmo rūgštingumo padidėjimą). Kita vertus, mažas chloridų kiekis gali būti susijęs su vėmimu, prakaitavimu, hiponatremija (natrio kraujyje sumažėjimu) arba kitomis būklėmis.
Chloridai kraujyje dažnai vertinami kartu su kitais elektrolitais, tokiais kaip natris ir kalis, siekiant gauti daugiau išsamios informacijos apie organizmo būklę. Jei pastebimi chloridų kiekio pokyčiai, gali būti nurodyti papildomi tyrimai ir rekomenduotas pritaikytas gydymas, kad būtų išlaikytas elektrolitų balansas ir užtikrinta sveika organizmo veikla.