Geležis yra esminis mineralas organizme, atliekantis svarbų vaidmenį daugelyje biologinių procesų, įskaitant kraujo gamybą, deguonies transportavimą, ląstelių funkciją ir daugelį kitų. Geležies tyrimas yra diagnostinė procedūra, skirta įvertinti organizmo geležies lygį ir nustatyti įvairias būkles, susijusias su geležies trūkumu ar pertekliumi. Įprastai geležies kraujo tyrimas apima kraujo mėginio ėmimą ir analizavimą siekiant nustatyti bendrą geležies kiekį kraujyje.
Geležis kraujo tyrime gali padėti nustatyti geležies trūkumo ar pertekliaus požymius. Trūkumas gali sukelti tokias būkles kaip anemija, nuovargis, silpnumas, negalėjimas susikaupti ir plaukų slinkimas, o per didelis kiekis gali būti pavojingas ir sukelti toksinius poveikius kepenyse ir kitose kūno dalyse.
Įtarus su geležies stygiumi susijusią mažakraujystę dažniausiai atliekamas geležies nustatymo kraujo serume tyrimas, tačiau šis rodiklis nėra pakankamai specifiškas. Šis tyrimas atspindi kraujyje duotuoju metu esančią geležies koncentraciją, o ne bendrą geležies atsargų kiekį organizme. Taigi, vertinant geležies koncentraciją organizme, paprastai kartu atliekami feritino ir transferino tyrimai.