*alt_site_homepage_image*

Ortodontinis gydymas

ORTODONTINIS GYDYMAS


Ortodontija
 - tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Gydymu siekiama sukurti ne tik estetišką, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, atstatyti sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijas.

Ortodontinis gydymas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į 7-14 metų vaikų dantų lankų būklę. Ankstyvas ortodontinių anomalijų diagnozavimas ir gydymas būna lengvesnis, efektyvesnis, trumpesnis ir padeda išvengti sudėtingesnio gydymo ateityje. Šiuo laikotarpiu galima pasiekti itin gerų rezultatų, nes dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas.

Požymiai, rodantys ortodontinio gydymo reikalingumą:

 • Kreivi, ar netaisyklingai išdygę dantys,
 • Dantų susigrūdimas,
 • Veido asimetrija,
 • Tarpas tarp žandikaulių sukandimo metu,
 • Piršto čiulpimas,
 • Kvėpavimas per burną,
 • Apsunkintas kramtymas,
 • Per anksti netekus pieninių dantų.

Ortodontinis gydymas atliekamas:

 • Kapomis,
 • Išimamais ortodontiniais aparatais (plokštelėmis, funkciniais aparatais),
 • Fiksuotais (breketų sistemos).

Kapos -  inovatyvus gydymas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas kapas, kurios tiesina dantis. Šis gydymas yra alternatyva gydymui breketų sistema, kapos yra beveik nepastebimos, atrodo estetiškai bei yra tinkamos pacientams, alergiškiems metalui. Gydymas kapomis vyksta jas nešiojant ne mažiau nei 22 val. per dieną bei kas porą savaičių keičiant naujomis. Dėvint kapas, dantys yra veikiami nestipria jėga ir po truputį juda į reikiamą pusę.

Ortodontinės plokštelės –  tai nuimami ortodontiniai aparatai, turintys plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai: spyruoklės, sraigtai, apkabėlės. Gana efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinkantis ne visų anomalijų atvejais. Pagrindinis plokštelių trūkumas – didesnis diskomfortas (dažnai jaučiamas nepatoguma, sutrinka kalba).

Gydymas breketų sistema - pradedamas išdygus nuolatiniams dantims, arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (kabės), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Jos pagalba tiesinami dantys ir yra koreguojamas sąkandis. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, miniimplantai.

Galimos breketų rūšys:

 • Metaliniai breketai,
 • Keramikiniai breketai,
 • Safyriniai breketai,
 • Beligatūriniai breketai.

Atkreipiame pacientų dėmesį, kad tinkamą ortodontinį gydymą gali parinkti tik gydytojas ortodontas.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutiniškai 1,5 – 2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso nuo: klinikinio atvejo sudėtingumo, esamos patologijos,pasirinktos ortodontinio aparato sistemos, amžiaus, kuomet buvo pradėtas gydymas, gydymo apimties ir paciento pareigingumo. Gydymas užtrunka, jei pacientas neatvyksta pakartotinei apžiūrai, bei nesilaiko gydytojo nurodymų. Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią – retenciją. Aktyvios gydymo fazės metu tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Pacientas pas gydytoją turi lankytis vidutiniškai kas 4-8 savaites. Koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas atliekamas etapais. Tokiu atveju gali prireikti kelių rūšių aparatų,o gydymas trunka ilgiau.

Ortodontinio gydymo pasiektų rezultatų išlaikymo užtikrinimui po gydymo naudojami reteineriai (fiksuojami, ar nešiojami išimami aparatai). Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, o kartais trunka visą gyvenimą.

 

Daugiau apie paslaugas

 

Teikiamos paslaugos

Bendrinė nejautra (sedacija) Dantų chirurgija  Burnos higiena
Dantų balinimas Dantų implantavimas Endodontija
Estetinis plombavimas Ortodontinis gydymas  Periodontologija
Protezavimas TLK lėšomis Dantų protezavimas Vaikų ir paauglių odontologija

Terapinis dantų gydymas