*alt_site_homepage_image*

Protezavimas TLK lėšomis

 

Sveiki ir tvarkingi dantys ne tik padeda sukramtyti maistą, bet prisideda prie žmogaus išvaizdos. Todėl iškritęs vienas ar keli dantys gali ne tik sukelti nepatogumų valgant, bet ir sumažina pasitikėjimą savimi bei priverčia šypsotis rečiau.

Dantų protezavimo paslauga itin paklausi tarp senjorų, tačiau dažnu atveju pacientus gąsdina didelės kainos. Todėl reikėtų žinoti, kad pensinio amžiaus žmonėms valstybė teikia dantų protezavimo kompensaciją.

KOMPENSACIJA DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGAI PRIKLAUSO:

  • pensinio amžiaus asmenims;
  • vaikams iki 18 m.;
  • asmenims, kurie buvo gydyti dėl burnos, veido ar žandikaulio onkologinių ligų.

Dantų protezavimas atliekamas, kai dantys nebegali atlikti savo funkcijos, yra atstatyti didelėmis plombomis, taip pat, jei dėl parodontozės dantys yra pašalinti arba esami dantų protezai yra nekokybiški ir susidėvėję. Žinoma, tam tikrais atvejais protezavimas galimas, kai pacientų nebetenkinta dantų išvaizda.

Dantų protezai yra skirstomi į išimamus ir neišimamus. Taip pat kai kuriais atvejais dantų defektus galima atstatyti išimamomis plokštelėmis arba fiksuotais protezais. Pavyzdžiui, dantų vainikėliais, tiltais, užklotais arba ant implantų fiksuojamais protezais. Apsispręsti visada padės kvalifikuoti ir nuolatos savo žinias gilinantys „InMedica“ klinikų odontologai, kurie įvertins jūsų dantų būklę ir pasiūlys jums labiausiai tinkantį sprendimą. Kviečiame užsiregistruoti gydytojo odontologo konsultacijai!


Dantų protezavimo kompensacija senjorams – ja pasinaudojus, dantų protezavimas gali būti atliktas nemokamai

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis kompensuojama iki 670,39 Eur dantų protezavimui (2023 m. gegužės mėn. informacija), tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad ši suma kasmet vis didėja. Todėl verta pasinaudoti valstybės teikiama kompensacija, kuri pacientams gerokai sumažina dantų protezavimo išlaidas. Pasinaudoję ja, senjorai atlikti dantų protezavimą gali ir visiškai nemokamai, jei kompensuojamos sumos užtenka padengti paslaugoms.

 

Daugiau apie odontologijos paslaugas

 

 

     Klinikų sąrašas