*alt_site_homepage_image*

Bendrinė nejautra (sedacija)

VAIKŲ GYDYMAS TAIKANT SEDACIJĄ

Šiuolaikinėje odontologijoje praktiškai visi sudėtingesni gydymai atliekami taikant vietinę nejautrą tiek suaugusiems, tiek vaikams, siekiant išvengti galimo skausmo gydymo metu ir taip sumažinant nemalonių pojūčių bei patirčių tikimybę. Tačiau yra atvejų, kai pacientai (dažniausiai vaikai) gydymo metu arba prieš jį patiria didelį nerimą ir stresą, kuris nebūtinai yra susijęs su tikėtinu skausmu. Gydymo baimei daug įtakos turi ir buvusios neigiamos patirtys arba iš aplinkinių kalbų susidarytas įspūdis apie nemalonias procedūras gydytojo kabinete. Idealiu atveju daugumą baimių galima įveikti vaikui susipažinus su specialistu, gydytojui įgavus vaiko pasitikėjimą ir palengva vaiko tempu pradedant gydymą. Tačiau kartais dantų gydymas yra neatidėliotinas arba mažieji jaučia tokią didelę – praktiškai panišką – baimę odontologinėms procedūroms, kad nelieka kito pasirinkimo kaip gydymą atlikti nejautroje su anesteziologo-reanimatologo pagalba.

Labai svarbu paminėti, kad sedacijos būtinybės faktą nustato gydantis gydytojas pasitardamas su vaiko tėvais apžiūros ir konsultacijos metu, kadangi visos situacijos yra skirtingos ir kai kurios jų nėra tokios sudėtingos kaip gali pasirodyti, taigi kartu su specialistu jas įmanoma išspręsti. Pačios dažniausios sedacijos pasirinkimo priežastys yra:

  • paniška vaiko baimė gydytis dantis arba net būti odontologiniame kabinete;
  • labai mažas amžius, kai vaikas tiesiog negali išsėdėti vienoje vietoje pravira burnyte ir bendradarbiauti su gydytoju;
  • kai reikalinga sugydyti daug dantukų vienu metu (galima vienu vizitu ir sugydyti, ir pašalinti dantukus bei atlikti profilaktines procedūras);
  • kai reikalingos sudėtingos odontologinės procedūros (pavyzdžiui kelių dantų šalinimas);
  • kai vaiką pykina gydymo metu;
  • kai vaikas turi raidos sutrikimų, kurie apsunkina vaiko-gydytojo bendradarbiavimą;
  • kai yra reikalinga būtina pagalba arba pradėtas ir nepabaigtas gydymas, kurio tiesiog negalima atidėti, kol vaikas ūgtelės/ims pasitikėti gydytoju/sugebės bendradarbiauti.

KAIP ATLIEKAMA SEDACIJA?

Mūsų klinikoje atliekama kaukinė ir intraveninė sedacija, kurios metu mažasis pacientas dėl vaistų poveikio užmiega, todėl nejaučia streso, baimės, atliekamų gydymo procedūrų nemato ir neatsimena. Tai yra saugi procedūra, atliekama komandoje - kartu dirba gyd. anesteziologas-reanimatologas, vaikų odontologas ir asistentas. Visos procedūros metu yra stebimas vaiko kvėpavimas, širdies veikla ir kraujospūdis. Šiuolaikiniai medikamentai, naudojami sedacijai, iš organizmo pasišalina pakankamai greitai, todėl žmogus po dantų gydymo prabunda irgi pakankamai greitai. Gydytojas odontologas, paskyręs jums gydymą sedacijoje, prieš procedūrą konsultacijos metu atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei pateiks Jums atmintinę kaip elgtis prieš ir po procedūros, plačiau supažindins su su sedacijos eiga.

 

 

Teikiame šias odontologines paslaugas

Bendrinė nejautra (sedacija) Dantų chirurgija  Burnos higiena
Dantų balinimas Dantų implantavimas Endodontija
Estetinis plombavimas Ortodontinis gydymas  Periodontologija
Protezavimas TLK lėšomis Dantų protezavimas Vaikų ir paauglių odontologija

Terapinis dantų gydymas