*alt_site_homepage_image*

Bendrinė nejautra (sedacija)

SEDACIJA

Vaikų gydymas taikant bendrinę nejautrą (sedaciją)

Šiuolaikinėje odontologijoje praktiškai visi sudėtingesni gydymai atliekami taikant vietinę nejautrą tiek suaugusiems, tiek vaikams, siekiant išvengti galimo skausmo gydymo metu ir taip sumažinant nemalonių pojūčių bei patirčių tikimybę. Rekomenduojama gydymą atlikti nejautroje su anesteziologo-reanimatologo pagalba, kai nėra kitos išeities (neatidėliotinas dantų gydymas, paniška baimė odontologinėms procedūroms). 

Sedacijos būtinybės faktą nustato gydantis gydytojas pasitardamas su vaiko tėvais apžiūros ir konsultacijos metu, kadangi visos situacijos yra skirtingos ir kai kurios jų nėra tokios sudėtingos kaip gali pasirodyti, taigi kartu su specialistu jas įmanoma išspręsti. Pačios dažniausios sedacijos pasirinkimo priežastys yra:

  • Paniška vaiko baimė gydytis dantis arba net būti odontologiniame kabinete;
  • Labai mažas amžius, kai vaikas tiesiog negali išsėdėti vienoje vietoje pravira burnyte ir bendradarbiauti su gydytoju;
  • Kai reikalinga sugydyti daug dantukų vienu metu (galima vienu vizitu ir sugydyti, ir pašalinti dantukus bei atlikti profilaktines procedūras);
  • Kai reikalingos sudėtingos odontologinės procedūros (pavyzdžiui kelių dantų šalinimas);
  • Kai vaiką pykina gydymo metu;
  • Kai vaikas turi raidos sutrikimų, kurie apsunkina vaiko-gydytojo bendradarbiavimą;
  • Kai yra reikalinga būtina pagalba arba pradėtas ir nepabaigtas gydymas, kurio tiesiog negalima atidėti, kol vaikas ūgtelės/ims pasitikėti gydytoju/sugebės bendradarbiauti.

Kaip atliekama sedacija?

Mūsų klinikoje atliekama kaukinė ir intraveninė sedacija, kurios metu mažasis pacientas dėl vaistų poveikio užmiega, todėl nejaučia streso, baimės, atliekamų gydymo procedūrų nemato ir neatsimena. Tai yra saugi procedūra, atliekama komandoje - kartu dirba gyd. anesteziologas-reanimatologas, vaikų odontologas ir asistentas. Visos procedūros metu yra stebimas vaiko kvėpavimas, širdies veikla ir kraujospūdis. Šiuolaikiniai medikamentai, naudojami sedacijai, iš organizmo pasišalina pakankamai greitai, todėl žmogus po dantų gydymo prabunda irgi pakankamai greitai. Gydytojas odontologas, paskyręs jums gydymą sedacijoje, prieš procedūrą konsultacijos metu atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei pateiks Jums atmintinę kaip elgtis prieš ir po procedūros, plačiau supažindins su sedacijos eiga.


Paslauga teikiama Santariškių padalinyje Vilniuje. Kviečiame registruotis.

VILNIUS SANTARIŠKĖS

Adresas: P. Baublio g. 2, Vilnius

Tel. 8 521 90 027 (Šeimos centras)

El. paštas: santariskes@inmedica.lt