*alt_site_homepage_image*

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – procesas, kurio metu yra atkuriamos arba suteikiamos naujos dantų anatominės formos. Šio plombavimo metu yra atstatomos paciento dantų vagelės, kauburėliai, gali būti keičiama dantų forma, spalva, kryptis.

Estetinės odontologijos sąvoka apima šias sritis:


Estetinis plombavimas – tai danties audinį ir dantenas tausojantis restauracijos metodas, padedantis atkurti dantų funkciją, užtikrinant jų tvirtumą, atsparumą bei suderinamumą su supančia gleivine.


Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas, kai:

  • norima šviesesnių dantų, kokių dantų balinimo procedūromis pasiekti nepavyko. Tuomet, saugant nuosavus danties audinius, tik lengvai grąžteliu pašiurkštinamas paviršius, kuris po to padengiamas norimo baltumo plombine medžiaga;
  • yranepageidaujamų tarpų tarp dantų, kurie procedūros metu uždaromi plombine medžiaga;
  • priekiniai dantys yra nudilę, sutrumpėję, atsivėręs minkštesnis danties audinys-dentinas, kuris dar greičiau dyla. Tokiu atveju laikui bėgant dantys pasidaro jautrūs, skausmingi. Todėl estetinis plombavimas nudilusių dantų atveju yra tinkamas ne tik dėl gražesnio poprocedūrinio vaizdo, bet ir dėl geresnės jų būklės bei gyvybingumo išsaugojimo;
  • yra kreivi priekiniai dantys, o breketų dėl tam tikrų priežasčių atsisakoma.

ESTETINIS PROTEZAVIMAS

Daugelį metų protezuojant dažniausiai buvo pasirenkami metalo keramikos vainikėliai. Tokio vainikėlio viduje buvo metalinė šerdis, o aplink ją – porcelianas (dantų spalvos medžiaga). Šviesa neužsilaiko natūraliame dantyje, o vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, dėl šios priežasties danties protezas atrodo  nenatūralus. Taip pat aplink metalo keramikos karūnėlę atsiranda „juodoji linija“ pagal dantenų kontūrą, taip dar labiau pabrėžiant dantų nenatūralumą.

Šiuo metu siūlomi bemetalės keramikos vainikėliai, kuriuos sudaro tik porcelianas. Skirtingų dantų protezams naudojamas nevienodas porcelianas. Modernios technologijos odontologijoje leidžia pakeisti nenatūraliai atrodančias bei estetinio grožio reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Porcelianas yra pakankamai stiprus, todėl ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Daugeliu atveju vainikėliai gali būti pakeisti danties spalvos įklotais/užklotais krūminiuose dantyse. Nepaisant to, jog estetinio protezavimo metu yra pašalinama tam tikra danties dalis, yra įmanoma išsaugoti iki 50 % ir daugiau danties panaudojant modernius metodus. Praradus dantį, gali būti sriegiami implantai, o esant mažesniam defektui gaminami mikroprotezai.

 

„InMedica“ klinikose dirba virš 180 patyrusių odontologų komanda, kuri teikia terapinio dantų gydymo, profilaktikos ir burnos higienos, vaikų dantų gydymo, endodontijos, dantų protezavimo (taip pat ir TLK lėšomis), dantų implantacijos ir dantų chirurgijos paslaugas.