*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kviečiame jau dabar pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

Kviečiame jau dabar pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

Kviečiame jau dabar pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir sparčiai artėjantį šiltąjį metų laiką pasitikti saugiai! Visose „InMedica“ klinikose skiepijame „TicoVac“ vakcina, kurios kaina suaugusiems – 30 Eur, o vaikams – 29 Eur.

Pasak Radviliškio „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Jolantos Staškūnienės, imunitetas nuo erkinio encefalito susiformuoja praėjus 2 savaitėms nuo to laiko, kai buvo suleista antra iš trijų vakcinos dozių ir trunka 3 metus. Praėjus šiam laikotarpiui reikalinga revakcinacija sustiprinančiąja doze.

Užsikrėtus erkiniu encefalitu gali būti pažeisti galvos ir nugaros smegenų dangalai ar periferiniai nervai, pasireikšti sąmonės, pusiausvyros, koordinacijos, daliniai kalbos sutrikimai bei nevalingas kūno drebėjimas. Be to, dažnai šią infekciją lydi liekamieji reiškiniai, kurie neigiamai veikia gyvenimo kokybę, darbingumą ar net sukelia neįgalumą.

Lietuvoje erkinio encefalito viruso paplitimas yra vienas didžiausių Europoje. Užsikrėsti juo galima beveik visus metus – nuo balandžio iki gruodžio mėn., o didžiausias sergamumas fiksuojamas rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, todėl rekomenduojama pasiskiepyti kuo anksčiau, kai tikimybė užsikrėsti yra mažiausia.

Pasiruoškite ateinančiam šiltajam sezonui, kad galėtumėte saugiai leisti laiką gamtoje.

Registruokitės vakcinai! Kontaktai registracijai: klinikos