*alt_site_homepage_image*

Manualinė terapija

Manualinė terapija – tai gydymo metodas, kuris su rankų pagalba atkuria taisyklingą visos apimties sąnario ar slankstelio biomechaniką (fiziologinę padėtį) ir grąžina judesių laisvumą.

Manualinė terapija veikia ne tik pažeistą sąnarį ar organą, bet ir visą organizmą,  išjudina neurorefleksinius ir neurohumoralinius mechanizmus, didina organizmo adaptacines – imunines galias, skatina regeneracinius procesus, grąžina gyvenimo ir judėjimo kokybę.

Manualinė terapija taikoma ne tik ligoms diagnozuoti ir gydyti, bet ir  profilaktiškai sveikatinimo tikslu.

Taikant manualinės terapijos gydymo metodą nustatoma ir gydoma:

  • Sąnario ir sąnarių judesio sutrikimai;
  • atramos - judamojo aparato ligos: ydinga laikysena, skoliozė, kifoskoliozė, deformuota krūtinės ląsta, pilnapadystė, šleivapadystė, peties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo sąnarių kontraktūros, tam tikrų kūno vietų raiščių patempimai, epikondilitai (sąnario  uždegimai), raumenų tonuso asimetrija - patempimai, sutrumpėjimai, miospazmai, fibriomialgija (dar vadinama trigeriniais taškais), osteochondrozė, spondilitai;
  • neurologiniai susirgimai: radikulopatija – kaklo, krūtinės, juosmens - kryžmens srities nervo pažeidimai, lėtiniai kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų skausmai.

Profilaktiškai sveikatinimo tikslu atliekamos manualinės terapijos procedūros palaiko žmogaus natūralią fiziologinę funkciją. Tai užtikrina paciento fizinių veiksmų visumą, laisvą judesį ir gyvenimo kokybę.

Svarbu žinoti, kad manualinė terapija netaikoma karščiuojant, esant infekcinėms ligoms – aktyviai tuberkuliozei, ūmiems pūlingiems susirgimams, taip pat toli pažengusiai osteoporozei ir giliųjų venų trombozei.

Traumų atvejais, sergant onkologinėmis ir psichinėmis ligomis procedūras galima atlikti tik po rentgenologinių tyrimų ir gydytojo konsultacijos.

Manualinės terapijos procedūras skiria pacientą gydantis gydytojas. Procedūros veiksmingos, kai taikomos tikslingai, dozuotai ir individualiai.