*alt_site_homepage_image*

Elektrokardiograma

EKG – tyrimas, leidžiantis išmatuoti širdies veiklą. Tai elektrofiziologijos metodas, atliekamas specialiu aparatu elektrokardiografu, kuris užrašo širdies ląstelių sukuriamą suminę elektros lauko potencialo kitimo kreivę, o pagal jos ypatumus galima spręsti apie širdies veiklą. Tai yra pagrindinis, tikslus ir neskausmingas, dažniausiai kasdienėje gydytojo praktikoje atliekamas diagnostikos būdas, leidžiantis įvertinti širdies būklę.

KAIP PASIRUOŠTI EKG ATLIKIMUI?

Specialaus pasiruošimo nėra, bet prieš EKG tyrimą būtų gerai vengti fizinės veiklos, kuri paspartintų širdies ritmą ir galįtų paveikti elektrokardiogramos rezultatą.

KAIP YRA ATLIEKAMAS EKG?

Tyrimas atliekamas toje vietoje, kur yra elektrokardiografas: poliklinikoje, medicinos klinikoje, diagnostikos kabinete, ligoninėje. EKG testo metu ant jūsų rankų (riešo srityje), kojų (čiurnų srityje) ir krūtinės uždedami maži elektrodai, dėl to reikia nusirengti iki pusės ir apnuoginti čiurnas. Laidai sujungia šiuos elektrodus su EKG prietaisu, kuris fiksuoja elektroninius impulsus, pasireiškiančius kiekvienu širdies susitraukimo metu. Elektroniniai impulsai yra užrašomi ant popieriaus arba kompiuteryje. EKG užrašymo metu reikėtų gulėti ramiai, nešnekant, kvėpuojant įprastu ritmu. Tokia elektrokardiograma yra vadinama ramybės būsenos elektrokardiograma, nes fiksuojama širdies veikla ramybės būsenoje. Elektrodai nuimami, kuomet procedūra baigiama. Tada gydytojas, įvertinęs jūsų EKG kreivę, galės įvertinti jūsų širdies veiklą.

 

Mūsų teikiamos paslaugos

Akispūdis Arterinis kraujospūdis
Ausies kamštis Chirurgo konsultacija
Erkės ištraukimas Higienos kursai
PMP mokymai Regėjimo aštrumas
Vidaus ligų gydytojas Žaizdų tvarstymas
Audiometrija Elektrokardiograma
Injekcija į raumenį Vaikų gydytojai