Druskų kambaryje viskas padengta druskos kristalų sluoksniu: lubos, sienos ir grindys. Jame palaikoma pastovi druskų koncentracija, drėgmė, temperatūra. Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Žmogui kvėpuojant, pučiamas aerozolis patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Asmuo lengviau atsikosti, nes ima valytis bronchai. Šis gydymas druskų kambaryje vadinamas haloterapija - nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Haloterapija veikia priešuždegimiškai – ne tik atpalaiduoja bronchus, skystina gleives, bet ir mašina uždegimus bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.
HALOTERAPIJA TAIKOMA:
HALOTERAPIJA NETAIKOMA:
Jei susirgote ūmiai, pakilo temperatūra, eiti į druskų kambarius negalima vien todėl, kad užkrėsite kitus. Pasibaigus ūmiai ligai dažnai lieka liekamųjų reiškinių - tuomet į pagalbą gali atskubėti haloterapija.
Minimalus patartinas gydymas haloterapijos metodu – 10 seansų. Sergant bronchine astma, lėtinėmis plaučių ligomis, druskų kambaryje tikslinga apsilankyti 20 – 28 kartus per metus, o kartais ir daugiau. Tie, kurie druskų kambaryje lankosi kasmet, jau patys žino, kiek haloterapijos procedūrų jiems reikės, kad jaustųsi puikiai ar bent jau pristabdytų ligos paūmėjimą.
DRUSKŲ KAMBARIUS RASITE:
VILNIUJE: |
KAUNE: Svarbu! Informuojame, kad druskų kambarys esantis Baltų g. 7A, kaune - sezoną pradės jau rugsėjo 16 dieną!
|