*alt_site_homepage_image*

Druskų kambarys

KAS YRA DRUSKŲ KAMBARYS?

Druskų kambaryje viskas padengta druskos kristalų sluoksniu: lubos, sienos ir grindys. Jame palaikoma pastovi druskų koncentracija, drėgmė, temperatūra.  Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Žmogui kvėpuojant, pučiamas aerozolis patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Asmuo lengviau atsikosti, nes ima valytis bronchai. Šis gydymas druskų kambaryje vadinamas haloterapija - nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Haloterapija veikia priešuždegimiškai – ne tik atpalaiduoja bronchus, skystina gleives, bet ir mašina uždegimus bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.

HALOTERAPIJA TAIKOMA:

  • plaučių, kvėpavimo takų ir odos patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai;
  • kvėpavimo higienai;
  • virusinių infekcijų ir peršalimų ligų profilaktikai;
  • prasidėjus alergijai dėl buitinių ir pramoninių dirgiklių;
  • padidėjus jautrumui cheminėms medžiagoms;
  • kilus depresijai bei kitiems psichiniams susirgimams.;
  • širdies kraujagyslių ligoms gydyti (kartu su plaučių ligomis);
  • odos susirgimams gydyti bei profilaktikai - aknė, neurodermitas, psoriazė (žvynelinė) ir kita;

HALOTERAPIJA NETAIKOMA:

Jei susirgote ūmiai, pakilo temperatūra, eiti į druskų kambarius negalima vien todėl, kad užkrėsite kitus. Pasibaigus ūmiai ligai dažnai lieka liekamųjų reiškinių - tuomet į pagalbą gali atskubėti haloterapija.

Minimalus patartinas gydymas haloterapijos metodu – 10 seansų. Sergant bronchine astma, lėtinėmis plaučių ligomis, druskų kambaryje tikslinga apsilankyti 20 – 28 kartus per metus, o kartais ir daugiau. Tie, kurie druskų kambaryje lankosi kasmet, jau patys žino, kiek haloterapijos procedūrų jiems reikės, kad jaustųsi puikiai ar bent jau pristabdytų ligos paūmėjimą.

 

Druskų kambarius rasite „InMedica" klinikose:

VILNIUJE:
Šeškinės g. 30–5
+370 52 504848
seskine@inmedica.lt

KAUNE:
Baltų g. 7A
+370 62 092213
silainiai@inmedica.lt