*alt_site_homepage_image*

Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos

Šiuo metu skiepai nuo pneumokokinės infekcijos tampa ypač aktualūs – jie padeda sumažinti koronaviruso ir gripo sukeliamų komplikacijų riziką.

KAS YRA PNEUMOKOKINĖ INFEKCIJA?

Tai ūmi bakterinė infekcija, galinti sukelti plaučių uždegimą, meningitą, anginą, endokarditą, viduriniosios ausies uždegimą bei kitas pavojingas ligas.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta apie 1,6 mln. žmonių, iš kurių net apie 1 mln. yra vaikai.

KAIP JA UŽSIKREČIAMA?

Peumokokinės infekcijos sukėlėjas plinta oro lašeliais, kurie, patekę apatinius kvėpavimo takus, dauginasi ir sukelia kvėpavimo takų uždegimą.

KOKIE SIMPTOMAI BŪDINGI INFEKCIJAI?

Pneumokokinei infekcijai būdingi tie patys simptomai kaip ir kitoms bakterinėms ligoms, dažniausi jų – staigus karščiavimas, stiprus skausmas krūtinės srityje, kosulys, dusulys.

KAM JI PAVOJINGA?

Pneumokokine infekcija gali užsikrėsti tiek suaugusieji, tiek vaikai.
Didelę riziką užsikrėsti turi:

  • Vaikai iki 5 metų;
  • vyresni nei 65 metų asmenys;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis;
  • nusilpusio imuniteto asmenys.

Peršalimas, pervargimas, stresas, virusinių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos taip pat gali būti užkrato priežastimi.

KAIP NUO JOS APSISAUGOTI?

Geriausia apsauga nuo šios infekcijos – skiepai. Tikslinga skiepytis vaikams bei vyresniems nei 50 metų asmenims, taip pat bet kokio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Vakcinacijos efektyvumas yra daugiau nei 90 proc. Nuo 2014 m. skiepas nuo pneumokokinės infekcijos įtrauktas į Privalomą vaikų profilaktinių skiepų kalendorių.

 
Klinikų kontaktai