*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Skrandžio skausmai kamuoja jautrius, stresą prasčiau toleruojančius žmones.

Skrandžio skausmai kamuoja jautrius, stresą prasčiau toleruojančius žmones.

Skrandžio skausmas pažįstamas daugeliui – bent kartą gyvenime kiekvienas mūsų esame su juo susidūrę.

Marijampolės „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Ieva Jasiulevičiūtė pasakoja, kad dažniau skrandžio skausmai kamuoja jautrius, stresą prasčiau toleruojančius žmones. Taip pat tuos, kurie nereguliariai maitinasi, rūko, piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais, dažnai arba dideliais kiekiais vartoja aspiriną.

Skrandžio skausmas gali būti priepuolinis – tokia būklė pacientui nėra pavojinga, tačiau skausmas gali signalizuoti ir apie tokias ligas kaip dvylikapirštės žarnos opaligė, skrandžio arba stemplės gleivinės uždegimas bei itin rimtą būklę, pavyzdžiui, skrandžio vėžį.

Patiriant skrandžio skausmus, nereikėtų ignoruoti šių simptomų:

  • kraujavimo iš virškinamojo trakto, kurio požymiai yra vėmimas šviežiu arba apvirškintu krauju arba melena (juodos, dervą primenančios, nemalonaus kvapo išmatos);
  • laipsniško svorio netekimo;
  • palaipsniui sunkėjančio rijimo;
  • dažnai ir ilgai trunkančio pykinimo ir vėmimo;
  • geležies stokos.

Visi aukščiau išvardinti simptomai gali įspėti apie piktybinį susirgimą.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ne tik į simptomus, bet ir į skausmo pobūdį – jei skrandžio skausmas kartojasi ir suintensyvėja pavalgius, didelė rizika, kad žmogaus skrandyje yra žaizda. Skausmas, kuris suintensyvėja nakties metu, būdingesnis dvylikapirštės žarnos opaligei. Šių požymių irgi nereikėtų ignoruoti, nes laiku nediagnozuota ir negydoma opa gali plyšti.

Klinikų kontaktai