*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Psichologai pastebi ženkliai išaugusį pacientų skaičių

Psichologai pastebi ženkliai išaugusį pacientų skaičių

Nors pastaruosius penkerius metus oficiali sergančiųjų depresija ar nerimo sutrikimais statistika nėra fiksuojama, psichologai pastebi ženkliai išaugusį psichologinių problemų turinčių pacientų skaičių. Toks reiškinys signalizuoja apie visuomenėje po truputį nykstančią emocinės sveikatos stigmą.

Vilniaus „InMedica“ klinikos Psichikos sveikatos konsultacijų centro psichologė Ignė Umbrasaitė pažymi, jog žmonės, susidūrę su sunkumais, vis dažniau yra linkę ieškoti profesionalios pagalbos. Be to, siekdami užkirsti kelią galimoms emocinėms problemoms, pacientai pas psichologus lankosi reguliariai ir taip lavina savo emocinį raštingumą.

Laiku nesprendžiant psichinės sveikatos problemų, bendra žmogaus savijauta pradeda sparčiai blogėti: pamažu senka turimi emociniai resursai, todėl pacientui gali tapti sunku atlikti kasdienes veiklas ir pasirūpinti savo asmeniniais poreikiais, dėl to neretai nukenčia santykiai su artimaisiais, profesinė ar akademinė veikla.

Norint padėti sau pačiam jaustis geriau, reikia pastebėti ir įsivardinti, su kokiais sunkumais susiduriama. Taip pat svarbu patenkinti bazinius kūno poreikius, dėl to reikėtų atidžiai pažvelgti į savo miego ir fizinio aktyvumo ypatumus, mitybą bei laiką, praleidžiamą dienos šviesoje. Verta pamąstyti, ar pakankamai dėmesio skiriate bendravimui su kitais žmonėmis ir mėgstamoms veikloms.

Be to, jeigu žmogaus emocinė būsena pablogėja susidūrus su netikėtomis permainomis, išgyvenant skaudžias ar sudėtingas situacijas, svarbu nelikti vienam. Jeigu žmogus jaučia, kad neturi artimų žmonių, su kuriais galėtų pasikalbėti apie savo jausmus, jis visada gali kreiptis į psichikos sveikatos specialistus.

Psichikos sveikatos konsultacijų centruosai:

Vilniuje: Giedraičių g. 41;

Kaune: Julijanavos g. 1E.