Netekus daugumos ar visų žandikaulio dantų, gyvenimo kokybė žymiai pablogėja – ypač nukenčia kramtymo funkcija, tampa sunkiau apdoroti maistą. Be to, dėl pasikeitusio žandikaulio struktūros gali kilti ir sąnario skausmai, o bėgant laikui pradeda tirpti kaulas. Dėl šių priežasčių itin svarbu kuo skubiau atkurti prarastus dantis.
Panevėžio „InMedica“ Odontologijos centre, įsikūrusiame Stoties g. 49, tai padaryti galima šiais būdais:
- išimamomis plokštelėmis;
- dalinai fiksuotais protezais;
- protezais, fiksuotais ant implantų;
- protezais, ant implantų fiksuotais tilteliais.
Kuo šie metodai skiriasi ir nuo ko priklauso, kuris bus pasirinktas?
Išimamos plokštelės – tai finansiškai vienas patraukliausių dantų funkcijos atkūrimo metodų. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, kad jį taikyti galima tik tais atvejais, kai kaulas dar nėra pradėjęs tirpti. Renkantis šį variantą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Pirma, plokštelės dažnai gali būti nepatogios, spausti, kristi ar trinti; kiekvieną vakarą jos turi būti išimamos.
Be to, jos uždengia gomurį, todėl pacientas gali prasčiau jausti skonį. Taip pat reikėtų žinoti, kad nešiojant išimamą plokštelę ilgesnį laiką, gali pradėti tirpti kaulas, todėl dažnai vyresnio amžiaus žmonėms plokštelė visiškai nebesilaiko.
Dalinai fiksuotas dantų protezas yra tvirtinamas ant 2 implantų. Jis dažnai taikomas apatiniam žandikauliui, kai kaulas yra nutirpęs ir išimama plokštelė visiškai nesilaiko. Plokštelė fiksuojama lokatoriais ant 2 implantų specialiomis „sagutėmis“. Svarbu paminėti, kad šis protezas kas vakarą turi būti išimamas.
Ant 4–6 implantų fiksuotas begomurinis protezas. Šio metodo išskirtinumas – pojūtis, lyg pacientas būtų su savais dantimis. Be to, vertinant kainos ir kokybės santykį, tai itin ekonomiškas pasirinkimas. 4 implantai sriegiami tam tikru kampu, į tas vietas, kur kaulas nenutirpęs, tad nereikia atlikti kaulo priauginimo ar sinuso kėlimo operacijų.
Pacientui vieno vizito metu pašalinami nebegydomi dantys ir įsriegiami 4–6 implantai, ant kurių, jei leidžia indikacijos, per savaitę uždedamas laikinas fiksuotas dantų tiltelis, nešiojamas kol implantai prigis arba gijimo metu iki 4–6 mėn. Taip pat galima pritaikyti išimamą protezą-plokštelę, kad pacientas neliktų be dantų.
Dantų protezavimas ant implantų tilteliais. Šiuo atveju į vieną žandikaulį sriegiami implantai ir dantys atstatomi atskirais segmentais – tilteliais. Tokia metodika dažniausiai naudojama, kai paciento savi dantys yra stabilūs bei nepažeisti ir jam reikia atstatyti tik pusę žandikaulio dantų arba priekinius dantis.
Registracija Panevėžio „InMedica“ Odontologijos centre, įsikūrusiame Stoties g. 49: