Magnis ir kalis – itin svarbūs biocheminių reakcijų, vykstančių organizme, dalyviai, padedantys užtikrinti sklandžią organų ir jų sistemų veiklą. Kadangi vasarą daugiau prakaituojame, su prakaitu pasišalina ir šie mikroelementai. Kokie sveikatos sutrikimai atsiranda, kai jų pradeda trūkti?
Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Eglė Žekonytė pasakoja, kad kalis palaiko normalų širdies ritmą, kraujospūdį, dalyvauja perduodant nervinius impulsus, taip pat yra svarbus raumenų stiprumui bei reguliuoja įvairių medžiagų patekimą į ląsteles ir iš jų.
Magnis taip pat yra svarbus širdies bei raumenų veiklai. Be to, jis padeda stiprinti kaulus, reguliuoja kraujospūdį ir gliukozės kiekį kraujyje.
Trūkstant šių elementų, pasireiškia širdies ritmo sutrikimai, gali pakilti kraujospūdis, atsiranda raumenų spazmai bei silpnumas. Taip pat gali varginti galūnių dilgčiojimas ir tirpimas bei jaustis bendras nuovargis.
Siekiant apsisaugoti nuo kalio ir magnio deficito karštuoju metų laiku, svarbu vartoti pakankamai vandens, geriausia mineralizuoto, vengti ilgo buvimo karštyje ir nepersistengti sportuojant. Karštomis dienomis vertėtų atsisakyti alkoholio bei stengtis gerti kuo mažiau kavos.
Šių mikroelementų atsargas geriausia patikrinti bent kartą per metus. Ypač tai aktualu pacientams, vartojantiems šlapimą varančius vaistus ir kitus medikamentus, taip pat sergantiems tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, virškinamojo trakto, inkstų, kai kuriomis endokrininėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas ar Kušingo sindromas.
Primename, kad laboratorinių tyrimų paslaugas teikiame visose „InMedica“ klinikose ir „InMedica Express“ padaliniuose visiems pageidaujantiems, tereikia užsiregistruoti vizitui.