*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kokius simptomus pastebėjus būtina kreiptis į gydytoją ginekologą?

Kokius simptomus pastebėjus būtina kreiptis į gydytoją ginekologą?

Nors normalu, kad paauglystėje prasidėjusios pirmosios mėnesinės gali būti nereguliarios, visgi, pasitaiko, kad ir suaugusių moterų ciklas sutrinka. Ar žinote, kokius simptomus pastebėjus būtina kreiptis į gydytoją ginekologą? 

Prienų „InMedica“ klinikos gydytoja akušerė-ginekologė Ieva Urbonėlienė akcentuoja, kad normalus mėnesinių ciklas vertinamas pagal kraujavimo trukmę, gausumą, ciklo ilgumą ir reguliarumą. Įprastai mėnesinės kartojasi kas 21–35 dienas, skaičiuojant nuo pirmos kraujavimo dienos iki kitų mėnesinių pirmos dienos, trunka 2–7 dienas, kurių metu netenkama apie 5–80 ml kraujo.

Menstruacijų ciklą gali sutrikdyti stresas, moters svorio pokyčiai, intensyvus sportas, tam tikrų vaistų vartojimas, įvairios ligos, pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromas, gimdos miomos, polipai, skydliaukės ar kt. Taip pat fiziologiškai dėl padidėjusio hormono prolaktino kiekio mėnesinės gali būti nereguliarios, kol moteris žindo.

Jei pastebite šiuos simptomus, kreipkitės į gydytoją:

  • mėnesinės trunka ilgiau nei 7 dienas;
  • kraujavimas gausus – tamponus ar paketus reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas;
  • yra didesnių nei 1 cm krešulių;
  • mėnesinės kartojasi dažniau nei kas 21 dieną ar rečiau nei kas 35 dienas;
  • kiekvieną mėnesį ciklo trukmė ženkliai skiriasi;
  • atsirado kraujavimas tarp mėnesinių ar po lytinių santykių;
  • mėnesinės skausmingesnės nei įprastai arba tapo labai negausios.

Kartais gali pakakti sumažinti streso lygį kasdieniniame gyvenime, subalansuoti darbo bei poilsio režimą ir mėnesinių ciklas atsistato savaime. Esant rimtesnėms priežastims, dažniausiai skiriamas gydymas vaistais, o kartais gali prireikti ir operacinio gydymo.

Reguliarus apsilankymas pas gydytoją padeda anksti diagnozuoti atsiradusius sutrikimus, ligas ir paskirti tinkamą gydymą.

Klinikų kontaktai