Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad gripo atvejų Lietuvoje sparčiai daugėja. Per pirmąją gruodžio savaitę bendras šio viruso, ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir COVID-19 sergamumo rodiklis išaugo nuo 900,9 atvejo iki 1169,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Marijampolės „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė primena, kad remiatis moksliniais tyrimais yra nustatyta, jog efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo sudėtingų gripo formų ir komplikacijų yra skiepai. Svarbu nepamiršti, kad pasiskiepijus nuo šio viruso pakankamas antikūnų kiekis organizme išlieka 6-12 mėnesių, todėl kiekvienais metais vakcinaciją reikia pakartoti.
Gripas pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų: plaučių, širdies raumens, smegenų dangalų uždegimo, sinusito, inkstų uždegimo ar kitų organų veiklos sutrikimų. Be to, kartais ši liga gali pasibaigti ir mirtimi.
Ypač vakcinos nuo gripo galimybę reikėtų apsvarstyti asmenims nuo 65 metų amžiaus ir vyresniems, nėščiosioms, suaugusiesiems ir vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip astma, cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių bei inkstų ligos. Taip pat didesnis pavojus kyla mažiems vaikams, nes jų imuninė sistema dar nėra pilnai susiformavusi.
Kaip atpažinti gripą? Apie jį signalizuoja aukštesnė nei 38 laipsnių temperatūra, sausas kosulys, gerklės, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, silpnumas. Retesniais atvejais gali pasireikšti šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas ar viduriavimas.
Primename, jog nuo gripo skiepijame visuose „InMedica“ padaliniuose. Skiepijame keturvalente vakcina, todėl apsaugo nuo visų keturių gripo atmainų, yra efektyvi ir gerai toleruojama visose amžiaus grupėse.