*alt_site_homepage_image*

Vairuotojo sveikatos patikrinimo pažyma

Nuo 2025 m. sausio 1 d. baigus galioti medicininei vairuotojo pažymai, bus stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas, kuris pasitikrinus sveikatą bus pratęstas automatiškai.

KAIP SUŽINOTI, IKI KADA GALIOJA JŪSŲ MEDICININĖ VAIRUOTOJO PAŽYMA?

KOKIUS DOKUMENTUS REIKIA PATEIKTI NORINT GAUTI MEDICININĘ VAIRUOTOJO PAŽYMĄ?

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Vairuotojo pažymėjimą (tikrinantis pakartotinai).
  • Gydytojo psichiatro parengtą „Medicinos dokumentų išrašą“ (forma Nr. 027/a).
  • Asmens medicininę knygelę (forma Nr. 048/a) – tik dirbant vairuotoju pagal darbo sutartį.
  • Protezavimo įmonės pažymą apie kontrolinį protezo tikrinimą po galūnės ar jos dalies protezavimo (neįgaliesiems, turintiems lokomotorinius sutrikimus).
  • Užpildytą ir pasirašytą Vairuotojo garbės deklaraciją ir Obstrukcinės miego apnėjos klausimyną (pildomi klinikoje, tačiau skubantys gali užpildyti iš anksto namuose).

KAIP GAUTI GYDYTOJO PSICHIATRO PARENGTĄ „MEDICINOS DOKUMENTŲ IŠRAŠĄ“ (FORMA NR. 027/A) ?

Jei esate prisirašęs prie „InMedica“ klinikos Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje – Jums reikėtų kreiptis į „InMedica“ Psichikos sveikatos centrą:

Jei esate prisirašęs prie „InMedica“ klinikos kitame mieste – Jums reikėtų kreiptis į Psichikos sveikatos centrą (PSC), prie kurio esate prisirašęs (jei nežinote, kuriam PSC priklausote, galite sužinoti paspaudę čia arba paskambinę į savo kliniką).
Individualiu atveju PSC parengtą „Medicinos dokumentų išrašą“ galime užsakyti mes (taikomas papildomas užsakymo mokestis, užsakymo įvykdymo trukmė priklauso nuo to, kaip greit gaunama informacija iš PSC, įprastai tai užtrunka iki 2 savaičių).*

Jei nesate prisirašęs prie „InMedica“ klinikos Jums reikėtų kreiptis į Psichikos sveikatos centrą (PSC), prie kurio esate prisirašęs (jei nežinote, kuriam PSC priklausote, galite sužinoti paskambinę į mūsų kliniką).
Individualiu atveju PSC parengtą „Medicinos dokumentų išrašą“ galime užsakyti mes (taikomas papildomas užsakymo mokestis, užsakymo įvykdymo trukmė priklauso nuo to, kaip greit gaunama informacija iš PSC, įprastai tai užtrunka iki 2 savaičių).* 

* „InMedica Express“ klinikos, esančios Mindaugo g. 11, Vilnius, pacientams, PSC parengto „Medicinos dokumentų išrašo“ užsakymo paslauga nėra teikiama.

KOKIA YRA MEDICININĖS VAIRUOTOJO PAŽYMOS GALIOJIMO TVARKA?

Vairuotojo amžiaus grupė

Vairuotojo mėgėjo (kategorijų AM, A1, A, B1, B ir BE) pažymėjimo galiojimo terminas

Vairuotojo profesionalo  (kategorijų  C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, ir T) pažymėjimo galiojimo terminas

Iki 65 m.

10 m.

2 m.

Nuo 66 iki 79 m.

5 m.

2 m.

Nuo 80 m.

2 m.

2 m.

SVARBU: jei asmuo serga lėtinėmis ligomis ar patikros metu nustatomos indikacijos, gydytojas gali parinkti trumpesnį medicininės vairuotojo pažymos galiojimo terminą nei priklauso pagal jo amžių.

Laiku atnaujinti sveikatos pažymos galiojimą itin svarbu, kadangi vairuotojų sveikata yra tiesiogiai susijusi su eismo saugumu. Jei vairuotojas turi sveikatos sutrikimų, kurie gali paveikti jo gebėjimą valdyti transporto priemonę, tai gali būti pavojinga ne tik jam, bet ir kitiems eismo dalyviams.