*alt_site_homepage_image*

Terapinis dantų gydymas

„InMedica“ klinikose dirba virš 180 patyrusių odontologų komanda, kuri teikia terapinio dantų gydymo, profilaktikos ir burnos higienos, vaikų dantų gydymo, endodontijos, dantų protezavimo (taip pat ir TLK lėšomis), dantų implantacijos ir dantų chirurgijos paslaugas.

„InMedica“ klinikose dirbantys gydytojai odontologai.


TERAPINIS DANTŲ GYDYMAS

Terapinės paslaugos – tai nechirurginis pažeistų dantų ir dantenų ligų diagnozavimas ir gydymas, padedantis apsaugoti danties nervą nuo galimo pažeidimo ir kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius dantis.
Terapinio dantų gydymo metu:

  • aptinkami pradiniai ėduonies pažeidimai;
  • plombine medžiaga atstatomi ėduonies pažeisti dantys;
  • išsaugomas danties nervo gyvybingumas;
  • išvengiami galimi danties nervo pažeidimai ir komplikacijos.

Terapinės paslaugos gali būti teikiamos taikant vietinę nejautrą.

Ėduonies gydymas

Ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Laiku pastebėtas ėduonis išvalomas iki sveikų danties kietųjų audinių ir užplombuojamas.

Senų plombų keitimas

Mūsų pacientai dažnai užduoda klausimą, kodėl reikia keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties. Atsakymas labai paprastas – senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomų mikrotarpų tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima gesti (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Estetinis dantų plombavimas

Taikant estetinį dantų plombavimą aukštos kokybės šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis atstatomi ne tik pažeisti dantų audiniai, bet ir atkuriama danties forma, funkcija, spalva bei skaidrumas. Šiuolaikinės estetiniam plombavimui skirtos plombos pasižymi „chameleono“ efektu, t. y. laužia šviesos spindulius panašiai kaip danties audiniai, todėl restauracijos tampa nematomos. Estetinis dantų plombavimas leidžia maksimaliai taupyti danties audinius – nereikia papildomai šlifuoti danties audinių, didinant plombos surišimo plotą ar daryti papildomus plombos užsilaikymo plotus. Pacientui pageidaujant baltesnių dantų prieš plombuojant dantys išbalinami. Praėjus 2 savaitėms, kai stabilizuojasi danties spalva, dantys yra plombuojami.

Nuskilusių dantų atstatymas

Šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis dėl jų estetiškumo, tvirtumo ir tvirtos surišimo sistemos nuskilusį dantį įmanoma atstatyti visiškai nepastebimai, o restauracija tarnaus ilgus metus. Jus gydantis gydytojas odontologas, įvertinęs nuskilimo apimtį, papasakos Jums apie tinkamiausią danties atstatymo būdą.

Dantų jautrumo gydymas

Pacientai kartais skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant oro. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą – tai gali būti paprasčiausi skalavimai fluoro turinčiais skalavimo skysčiais, fluoro lako ar želė aplikacijos, apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas ir kt.