*alt_site_homepage_image*

Odos lopo testas

Odos lopo testas - tai tyrimas, kurio pagalba patvirtinama alerginio kontaktinio dermatito diagnozė. Mūsų aplinkoje yra daugiau nei 3000 įvairių medžiagų, galinčių sukelti alerginį kontaktinį dermatitą. Dažniausiai tai įvairūs konservantai, kiti priedai buitinėje chemijoje, odos priežiūros priemonėse, tam tikri metalai ar kitos medžiagos, su kuriais mūsų oda kontaktuoja dienos eigoje.

Pirmiausiai šis tyrimas skirtas pacientams, kuriems įtariamas alerginis kontaktinis dermatitas. Jo pagalba galima nustatyti konkretų alergeną, provokuojantį bėrimus. Be to, odos lopo testai skiriami ir tais atvejais, kai vargina veido bėrimai, rankų egzema, dishidrozinė egzema, perioralinis dermatitas ir kitos tam tikros odos ligos.

Kadangi vertinamos vadinamosios lėto tipo hiperjautrumo reakcijos, tyrimas trunka savaitę. Pirmojo vizito metu ant paciento nugaros klijuojami specialūs pleistrai su 30 dažniausiai buityje sutinkamų alergenų. Šiuos pleistrus pacientas ant nugaros turi išlaikyti 48 valandas. Pirmasis testo vertinimas atliekamas po 48 valandų, antrasis po 72 valandų, trečiasis po 7 dienų.

Tyrimo metu nustatomos ne tik alerginės, bet ir iritacinės reakcijos. Tai reiškia, kad konkrečiu atveju ligos atsiradimą lemia ne su imunine sistema susijusios reakcijos, o tiesioginis dirginantis medžiagos poveikis. Bet kuriuo atveju nustačius reakciją ir siekiant, kad bėrimai nesikartotų, pacientui tikslinga šios medžiagos vengti. Po tyrimo pacientui suteikiama išsami informacija, kokiai medžiagai nustatyta alergija, kokie jos alternatyvūs pavadinimai, kokiose priemonėse ji randama.