*alt_site_homepage_image*

Magnio tyrimas | Širdies veiklai | InMedica

Magnis yra vienas svarbiausių ir reikalingiausių mineralų žmogaus organizme. Pusė organizmui reikalingo magnio sankaupų yra saugoma kauluose, kita pusė – minkštuosiuose audiniuose. Šis mineralas organizme dalyvauja kalcio, kalio, vitamino D ir fosfatų apykaitoje, todėl magnio tyrimą atlikti tikslinga visada, kai kraujyje yra nustatomi kalio ar kalcio pakitimai.

Sumažėjęs magnio kiekis organizme gali sukelti įvairius širdies darbo sutrikimus, nervinio impulso perdavimo sulėtėjimą ar nutrūkimą, sąmonės netekimą, skausmo ir temperatūros jutimų susilpnėjimą. Svarbu atminti, kad magnio koncentracijos tyrimas nėra labai tikslus organizme, nes didžioji dalis jo yra ne kraujyje, kuris būtent ir yra tiriamas, bet audiniuose. Būtent todėl visada, atliekant magnio tyrimą, būtina žinoti ir albumino (kraujo baltymo) koncentraciją kraujyje.

Magnio kiekio tyrimą kraujyje tikslinga atlikti patiriant šiuos simptomus:

  • Galvos skausmai. Galite susidurti su įvairaus tipo galvos skausmais – migrenos priepuoliais, užpakalinės galvos dalies skausmu ar bendru galvos svaigimu.  
  • Nervinės sistemos disfunkcija. Stokojant magnio, galite justi nerimą, sumišimą bei padidėjusį nervingumą, patirti dirglumą, isterijos ar depresijos požymius, panikos priepuolius.
  • Miego sutrikimai. Gali kankinti lėtinė nemiga ir kiti miego sutrikimai.
  • Raumenų sistemos sutrikimai. Sumažėjus magnio atsargoms organizme, galite patirti veido, kaklo, pečių, stuburo raumenų mėšlungį, šlaunų ir blauzdų raumenų, kojos pėdų ir pirštų mėšlungį, galūnių parestezijas, sąstingį.
  • Organizmo funkciniai sutrikimai. Galite justi virškinamojo trakto spazminius skausmus, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Taip pat galite  justi tokius simptomus kaip šlapimo sistemos spazmai ar širdies aritmija.

Kraujo tyrimus atliekame „InMedica“ priklausančioje modernioje ir šiuolaikiškoje laboratorijoje.