*alt_site_homepage_image*

Feritino tyrimas

Feritinas yra geležį saugantis baltymas ir rodiklis, nustatantis jos atsargas organizme. Feritino tyrimas dažniausiai atliekamas įtariant, kad organizme yra per mažai arba per daug geležies, taip pat norint nustatyti geležies stokos anemiją, hemachromatozę - būklę, kai organizmas iš suvalgomo maisto pasisavina per daug geležies, kepenų ar suaugsiųjų Stillo ligą.

Tyrimo metu nustačius padidėjusį feritino kiekį, galima įtarti ūmius uždegimus, lėtines ligas - navikinį procesą, tuberkuliozę, reumatinę ligą, kepenų ligas, taip pat sideroblastines anemijas. Žemiau normos esantis feritinas leidžia įtarti galimą mažakraujystės riziką. Geležies kiekis organizme taip pat gali sumažėti dėl lėtinio kraujavimo, virškinimo sistemos organų ligų, netinkamos mitybos bei kitų priežasčių.

Feritino trūkumas organizme lemia šiuos simptomus:

  • Dusulys. Stokojant feritino gali kankinti nepaaiškinamas dusulys bei sutrikęs širdies ritmas. Jį gali lydėti ūžimas ausyse bei mirgėjimas akyse.
  • Nuovargis. Jaučiamas mieguistumas, energijos stoka, ištvermės mažėjimas.
  • Odos pokyčiai. Organizme trūkstant geležies oda gali būti pablyškusi, linkusi sausėti. Gali įtrūkti lūpų kampučiai, o plaukai ir nagai tampa trapūs, lūžinėjantys.
  • Galvos skausmai. Tiesioginės priežasties neturintis galvos skausmas bei svaigimas gali būti vienas iš feritino trūkumo simptomų. Taip pat gali kamuoti sulėtėjęs mąstymas, pablogėjusi atmintis.

Atlikus feritino tyrimą tiksliai išsiaiškinamas trūkstamas arba perteklinis jo kiekis ir nustatoma šiuos pakitimus organizme sukelianti būklė bei paskiriamas tinkamas gydymas.

Kraujo tyrimus atliekame „InMedica“ priklausančioje modernioje ir šiuolaikiškoje laboratorijoje.