*alt_site_homepage_image*

Dantų chirurgija

„InMedica“ klinikose dirba virš 180 patyrusių odontologų komanda, kuri teikia terapinio dantų gydymo, profilaktikos ir burnos higienos, vaikų dantų gydymo, endodontijos, dantų protezavimo (taip pat ir TLK lėšomis), dantų implantacijos ir dantų chirurgijos paslaugas.

„InMedica“ klinikose dirbantys gydytojai odontologai.

DANTŲ CHIRURGIJA

Daugelis iš mūsų yra patyrę pačią paprasčiausią chirurginės burnos intervencijos procedūrą – dantų rovimą. Taikant šiuolaikines technologijas danties rovimo procedūros atliekamos ne tik kokybiškai, bet ir nesukeliant nemalonių potyrių.

Chirurginis danties šalinimas

Dantis gali būti šalinamas įvairiais atvejais:

  • dėl komplikacijų, kurias sukelia prieš tai naudoti gydymo metodai;
  • kai dantys smarkiai pažeisti dantų karieso arba periodontito;
  • jeigu dėl planuojamo ortodontinio gydymo reikia daugiau vietos žandikaulyje.

Dantų rovimas skirstomas į nesudėtingus ir sudėtingus. Nesudėtingu danties rovimu dažniausiai laikomas šalinimas, kai dantys yra vienašakniai ar pažeisti parodontozės. Tokių dantų šalinimas trunka vos keletą minučių. Sudėtingas rovimas dažniausiai susijęs su daugiašakniais, krūminiais dantimis, kuriuos operacijos metu reikia padalinti į kelias dalis. Ši procedūra trunka ilgiau, taikoma vietinė nejautra. Po operacijos žaizda susiuvama, galimas patinimas.

Chirurginis protinio danties šalinimas

Protiniai dantys dažniausiai išdygsta sulaukus 17–26 metų. Neišdygę arba netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali sukelti burnos sveikatos problemų:

  • sunkiai pasiekiamos susikaupusios apnašos, sukeliančios blogą burnos kvapą;
  • dėl susikaupusių apnašų išsivystęs kariesas;
  • dėl netaisyklingai išdygusio danties susiformavęs šalia esančių dantų susigrūdimas;
  • dantenų skausmas bei uždegimas aplink protinį dantį;
  • greta esančio danties šaknies tirpimas.

Prieš protinio danties rovimą atliekama rentgeno nuotrauka, kuri leidžia išanalizuoti danties šaknies ir vainiko padėtį bei kitas anatomines struktūras.
Pašalinus protinį dantį pirmas tris dienas galimas silpnas patinimas, nestiprus maudimas, kuris lengvai numalšinamas įprastais vaistais nuo skausmo. Jei danties šalinimas buvo nesudėtingas, simptomų po operacijos gali visiškai nebūti.

Po operacijos svarbu:

  • 24 valandas po danties šalinimo neskalauti burnos ertmės;
  • negerti karštų gėrimų ir valgyti minkštą maistą;
  • nerūkyti, kad žaizda sugytų kuo greičiau;
  • laikytis kitų gydytojo patarimų.

Chirurginis retinuoto danties šalinimas

Retinuoti dantys – tai susiformavę, bet neišdygę dantys, kurie neatlieka jokios reikiamos funkcijos ir gali sukelti komplikacijas. Tam tikrais atvejais tai gali lemti šalia esančių dantų šaknų pažeidimą, cistų formavimąsi ir uždegimo vystymąsi. Retinuotus dantis būtina pašalinti.

Retinuotų dantų šalinimą reiktų suplanuoti iš anksto, nes gijimas labai priklauso nuo individualios situacijos, kuri aptariama konsultacijos metu su chirurgu. Įprastai veidas gali būti patinęs apie 3 dienas.

Retinuoti dantys šalinami chirurginiu būdu atliekant minimalų pjūvį dantenose ir nuimant ploną kaulo sluoksnį, kuris uždengia dantį.

Pašalinus retinuotą dantį:

  • 2 val. po procedūros nevalgykite;
  • šaldykite veido zoną, kurioje buvo išoperuotas dantis, kad sumažintumėte tinimą;
  • 24 val. po procedūros neskalaukite burnos, venkite kieto, karšto maisto ir gėrimų;
  • jeigu jaučiate skausmą, vartokite gydytojo paskirtus nuskausminamuosius;
  • stenkitės kuo mažiau liesti žaizdą (liežuviu, pirštais, dantų šepetėliu ir pan.).

Danties šaknies hemisekcija

Danties šaknies hemisekcija – tai daugiašaknių krūminių dantų gydymas, kurio metu priklausant nuo esančios situacijos šalinama danties šaknies dalis ar visa šaknis. Ši procedūra įprastai atliekama tada, kai danties šaknis yra infekuota ar pažeista periondontito ir gydymo metodai yra nebeveiksmingi. Ši problema dažniausiai išoriškai nepastebima.

Hemisekcija siekiama išsaugoti krūminį dantį, atskiriant ir pašalinant infekcinę šaknį bei paliekant kitas šaknis sveikas. Sugijus esamai žaizdai, išlikęs dantis įprastai protezuojamas arba prijungiamas prie kitų šalia esančių dantų.

Procedūrai atlikti taikoma vietinė nejautra, todėl nejausite jokio skausmo.

Danties šaknies rezekcija

Danties šaknies rezekcija – tai danties šaknies sutrumpinimas chirurginiu būdu, per kaulą sukuriant minimalią ertmę, per kurią išvalomas šaknies kanalas, pašalinama infekuota šaknies viršūnė, o likusi šaknis užplombuojama. Ši procedūra atliekama norint pašalinti infekcijos židinius, esančius dantų šaknų viršūnėse ir taip išsaugoti danties funkcionalumą.

Šaknies viršūnės infekcija pasireiškia dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinė yra danties kariesas. Netinkamai gydomas kariesas skatina ūmaus uždegimo progresavimą. Tam tikrais atvejais šis uždegimas pereina į kaulo zoną, kurioje išsidėsčiusi šaknies viršūnė.

Po šaknies rezekcijos procedūros gali būti jaučiamas silpnas diskomfortas, patinimas ir nežymus kraujavimas. Valgykite sveikąja žandikaulio puse.

Kaulinių išaugų šalinimas

Kaulinių išaugų šalinimas – tai procedūra, kurios metu pašalinami kaulinės išaugos nelygumai, žandikaulyje sukuriamas tolygumas. Šios procedūros įprastai prireikia tada, kai išsivysto žandikaulių egzostozė. Žandikaulių egzostozė – tai gerybinė kaulinė išauga, kuri nesukelia jokių simptomų ir vystosi labai lėtai, tačiau gali sukelti problemų vyresniems žmonėms, nešiojantiems išimamus protezus – tokiais atvejais protezas atrodo neestetiškai ar nebesilaiko ant žandikaulio. Šiose kaulinėse išaugose nuo protezų ilgainiui pradeda formuotis pragulos.

Gerybinės kaulinės išaugos gali formuotis ir viršutiniame, ir apatiniame žandikaulyje. Kaulinių išaugų šalinimas atliekamas chirurginiu būdu taikant vietinę nejautrą. Procedūra yra nesudėtinga, žaizdelės užsiuvamos.