Arterinis kraujo spaudimas – į arterijų sieneles tekančio kraujo spaudimas arba slėgis. Matuojant arterinį kraujo spaudimą yra išskiriami 2 dydžiai: sistolinis (arba viršutinis rodmuo) ir diastolinis (arba apatinis rodmuo). Sistolinis kraujo spaudimas rodo širdies susitraukimo metu sukurtą spaudimą, o diastolinis parodo spaudimą, kuomet širdis atsipalaiduoja. Kraujospūdis kinta paros bėgyje priklausomai nuo cirkadinio paros ritmo, mūsų dienos veiklų, mitybos, taip pat žalingų įpročių, streso ir daugelio kitų dalykų, o žmogui senstant kraujospūdis dažniausiai didėja.
Normalus kiekvieno žmogaus kraujospūdis: sistolinis – 120 mm Hg, o diastolinis – 80 mm Hg. Svarbu žinoti, kad normos ribos labai priklauso nuo lyties ir amžiaus.
KAIP TEISINGAI IŠMATUOTI KRAUJOSPŪDĮ?
Padidėjęs kraujospūdis arba arterinė hipertenzija šiuo metu yra viena dažniausių ligų ne vien tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Gyvenimo tempas, informacijos srautas, padidėjęs streso lygis – visa tai mus veikia. Paskutinius dešimtmečius ši liga labai jaunėja, tad derėtų nepamiršti genetinės predispozicijos (arba paveldimumo) ir pradėti rūpintis savimi kuo anksčiau.
LAIKU NEGYDANT ARTERINĖS HIPOFIZĖS, LABIAUSIAI PAŽEIDŽIAMI ORGANAI-TAIKINIAI YRA:
Taip pat didėja ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika – tai daro šią ligą dar pavojingesne ir klastingesne. Visa tai skamba kaip statistika, kol patys į ją nepakliūname, tad kreipkitės į savo šeimos gydytoją laiku ir bent kartą per metus atvykite pasitikrinti profilaktiškai.
„InMedica“ klinikoje dirba patyrę šeimos gydytojai ir gydytojai specialistai-kardiologai, kurie visada yra pasiruošę padėti / priimti / diagnozuoti. Specialistus visada galite pasirinkti pagal savo gyvenamąją vietą.