Anoniminė psichikos sveikatos centro specialisto konsultacija suteikia galimybę asmenims, susiduriantiems su emociniais ar psichologiniais iššūkiais, gauti profesionalią pagalbą, išlaikant visišką anonimiškumą. Tokios konsultacijos metu pacientas neatskleidžia jokių asmeninių duomenų, tokių kaip vardas, pavardė, asmens kodas ar el. pašto adresas. Vienintelis identifikatorius – anoniminis kodas, kuris yra registruojamas tik įstaigos vidinėje sistemoje. Tai leidžia pacientams jaustis saugiau ir laisviau kalbėti apie jautrias problemas, bijant, kad informacija bus atskleista.
Konsultacijos metu pacientai gali gilintis į savo psichologines problemas, kartu su gydytoju psichiatru, medicinos psichologu ar kitu psichikos sveikatos specialistu. Į pokalbį ir terapiją įtraukiamos įvairios psichoterapinės technikos, skirtos spręsti įvairias problemas – nuo depresijos ir nerimo iki elgesio sutrikimų ir asmeninių krizių. Svarbu paminėti, kad per šias konsultacijas nėra išduodami nedarbingumo pažymėjimai ir neišrašomi Lietuvos Respublikos (LR) kompensuojami vaistai, kadangi paciento tapatybė nėra fiksuojama.
Anonimiškumas yra ypač vertinamas tų, kurie dėl profesinių ar asmeninių priežasčių nenori, kad jų psichikos sveikatos istorija būtų viešai žinoma. Tai gali apimti viešųjų asmenų, aukšto rango vadovų ar kitų, kurių reputacija gali būti pažeista, atvejus. Anoniminis kodas, suteikiantis prieigą prie paslaugų, padeda užtikrinti, kad visi paciento duomenys ir aptariamos temos lieka konfidencialios.
Anoniminės konsultacijos yra puikus būdas didinti psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą. Žinant, kad informacija apie konsultacijas bus išlaikyta konfidenciali, daugiau žmonių gali nuspręsti ieškoti pagalbos. Tai ypač svarbu psichikos sveikatos tabu mažinimo kontekste, kur vis dar egzistuoja stigma, susijusi su psichologine pagalba ir jos poreikiu.