*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena. Sveikiname šios profesijos atstovus, besirūpinančius mūsų šypsenomis ir padedantiems išvengti diskomforto, susijusio su dantų ligomis!

Minint šią šventę, svarbu kalbėti apie burnos ertmės problemas. Panevėžio ir Garliavos „InMedica“ klinikų gydytojas odontologas Vytautas Sakavičius pasakoja, kad itin dažnai susiduria su pacientais, netekusiais vieno arba kelių dantų. Ši problema ištinka tiek vaikus, tiek senjorus, o laiku nepradėjus jos spręsti, dėl grandininės reakcijos kyla dar daugiau bėdų.

Ypač uždelsti protezavimo darbus yra linkę pacientai, netekę danties, esančio ne estetinėje zonoje. Dėl to, kito žandikaulio dantis, turėjęs kontaktą su prarastuoju, išilgėja, gretimi dantys pasislenka į defekto pusę, o kramtant krūvis yra paskirstomas netolygiai ir tai skatina dantų nudilimą.

Svarbu nepamiršti, kad pacientai, kurie netenka danties gerai matomoje vietoje, dažnai patiria daugiau psichologinių sunkumų, socialinių iššūkių, bijo šypsotis ir jaučia gėdą. Dėl šios priežasties, protezavimas jiems padeda susigrąžinti gyvenimo kokybę ir pasitikėjimą savimi.

Patyrus dantų traumą svarbu nepanikuoti ir atlikti konkrečius veiksmus – dantį patalpinti į tam tinkamą terpę ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją odontologą.

Dažniausiai defektai atstatinėjami implantais, ant kurių protezuojami vainikėliai, tiltai arba plokštelės. Taip pat populiarus būdas, kai protezai tvirtinami ant implantų būna neišimami, o senjorai yra ypač pamėgę dalinius arba išimamus protezus, reikalaujančius daugiau paciento kantrybės dėl sunkesnės adaptacijos.

V. Sakavičius primena, kad joks protezas neišsilaikys ilgai, jeigu nebus pasirūpinta tinkama jo higiena, todėl labai svarbu protezą kruopščiai valyti, o kas 6 mėnesius kreiptis į specialistą, kad atliktų profesionalią burnos higieną.

Klinikų kontaktai