*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Vartojant juos, svarbiausia neviršyti rekomenduojamos paros normos

Vartojant juos, svarbiausia neviršyti rekomenduojamos paros normos

Vitaminai – itin svarbūs mūsų organizmui. Tinkamai parinkti jie gali sustiprinti imuninę sistemą, padėti išvengti tam tikrų ligų ar sušvelninti jų simptomus. Visgi, ką apie jų vartojimą svarbu žinoti ir kokias klaidas dažniausiai daro žmones?

Anot Klaipėdos ir Alytaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytojo Artūro Klimavičiaus, savo nuožiūra žmonės profilaktiškai vartoja daugumą vitaminų, mineralų ir maisto papildų.

Visgi, vartojant juos, svarbiausia neviršyti nustatytos paros normos, nes:

  • vartojant vitaminą C dozėmis, kurios yra 10–25 kartus didesnės už nustatytą paros kiekį, padidėja rizika atsirasti inkstų akmenims;
  • vitamino D perdozavimas gali sukelti kalcio kiekio padidėjimą kraujyje;
  • dėmesį atkreipti reikėtų ir į vitaminą E – jo kiekio viršijimas daugiau nei 400TV per dieną gali iššaukti mirtį;
  • vitaminą A reikėtų vartoti atsargiai, ypač moterims nėštumo metu, nes kelis kartus didesnės už normą dozės gali lemti vaisiaus vystymosi sutrikimus.

Gydytojas A. Klimavičius pastebi, kad dažniausios problemos kyla, kai vartojami keli maisto papildai ir jų mišiniai kartu, neatsižvelgiant į suminius vitaminų kiekius jų sudėtyje. 

 Svarbu nepamiršti, kad vitaminų vartojimą verta aptarti su savo šeimos gydytoju, kuris gali įvertinti jų trūkumo požymius ir paskirti vitaminų koncentracijos kraujyje tyrimus.

Klinikų kontaktai