*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Vaikai ir psichologinės sveikatos problemos

Vaikai ir psichologinės sveikatos problemos

Vaikai, kaip ir suaugusieji, patiria įvairių sunkumų ir susiduria su psichologinės sveikatos problemomis. Kokios jos gali būti ir kaip jas atpažinti?

Vilniaus „InMedica“ klinikos Psichikos sveikatos konsultacijų centro vaikų ir paauglių psichologė Akvilė Mockutė pasakoja, kad psichologiniai sunkumai, kuriuos išgyvena vaikai, gali būti baimė, nerimas, pykčio priepuoliai, valgymo sutrikimai bei kt.

Jų atsiradimo priežastys taip pat yra įvairios – jas gali lemti ne tik vaiką supanti aplinka, jo charakterio ypatybės, bet ir genetiniai veiksniai.

Tėvams pastebėjus, kad pakito vaiko elgesys, jis tapo uždaras, liūdnas, nepasitikintis savimi ar atsiribojo nuo veiklų, kurios anksčiau jam teikė malonumą, vertėtų pasikalbėti su vaiku ir išsiaiškinti, ar jis pats pastebi šiuos pokyčius ir ar yra pasiruošęs priimti pagalbą iš tėvų. Kartais pasikalbėjus su vaiku apie viską, kas jį neramina, šias problemas galima išspręsti šeimoje, tačiau jei to padaryti nepavyksta – vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

 „InMedica“ klinikos Psichikos sveikatos konsultacijų centrai: Vilniuje, Kaune