*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Tinkama dantų priežiūra leidžia džiaugtis nepriekaištinga šypsena

Tinkama dantų priežiūra leidžia džiaugtis nepriekaištinga šypsena

Tinkamos dantų priežiūros užtikrinimas ne tik leidžia džiaugtis nepriekaištinga šypsena, bet ir padeda išvengti daugelio problemų, kylančių dėl burnos ertmės ligų. Visgi, nors paprastai žmonės yra susipažinę su pagrindiniais dantų higienos principais, kartais neišvengia tam tikrų klaidų.

Klaipėdos „InMedica“ klinikos gydytoja odontologė Neda Petkutė sako, kad itin dažnai pasitaikanti klaida ta, kad daugelis pamiršta naudoti tarpdančių siūlą. Tiesa, neretai pacientai apie tarpdančių higieną žino ir turi tam reikalingų priemonių, tačiau dėl laiko stokos ar kitų priežasčių neskiria pakankamai dėmesio.

Visgi, svarbu suprasti, kad įprastas ar elektrinis dantų šepetėlis bei higieniniai skalavimo skysčiai neatstoja mechaninio tarpdančių valymo siūlu ar šepetėliais. Nenuvalytos ir ant danties paviršiaus ilgiau nei dvi dienas užsilikusios apnašos gali sukelti pradinės karieso stadijos atsiradimą. Tokiais atvejais dantų sveikatai užtikrinti prireikia odontologo pagalbos. 

Ilgalaikių mineralizuotų apnašų sankaupos gali sukelti ir kitų burnos ertmės problemų, pavyzdžiui, periodonto uždegimą, kaulo tirpimą, dantų parodontozės, kuri neretai baigiasi dantų netekimu, atsiradimą.

Norint įsitikinti, kad dantų priežiūra teisinga, verta bent kartą per metus apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktiniam dantų patikrinimui ir profesionalios burnos higienos atlikimui. Vizito metu gydytojas visada įvertina paciento burnos ertmės būklę, papasakoja, į ką atkreipti dėmesį ir kokias priemones naudoti. 

Klinikų kontaktai