*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Stengiamės prižiūrėti savo dantis, bet laikui bėgant jie vis tiek yra paveikiami trinties

Stengiamės prižiūrėti savo dantis, bet laikui bėgant jie vis tiek yra paveikiami trinties

Nors ir stengiamės prižiūrėti savo dantis, laikui bėgant jie vis tiek yra paveikiami trinties. Ar žinote, kokie veiksmai lemia dantų dilimą ir kaip galima šį procesą sulėtinti?

Pasak Klaipėdos „InMedica“ klinikos gydytojo odontologo Dominyko Pilitausko, dantų dilimas gali kilti dėl skirtingų priežasčių, todėl yra skirstomas į tris rūšis: atriciją, abraziją ir eroziją.

Atricija yra dantų kandamųjų paviršių nusidėvėjimas dėl trinties vienam į kitą. Dažniausiai toks nudilimas vyrauja tarp vyresnių žmonių ir tų, kurie kenčia nuo dantų griežimo.

Abrazija – dantų nudilimas dėl išorinių objektų veikimo. Dažniausiai pasitaikantis pavyzdys – kieto dantų šepetėlio naudojimas – visais atvejais jį svarbu pakeisti minkštu. Taip pat reikėtų atsižvelgti į dantų pastos šiurkštumą – vengti balinančių dantų pastų, ypač su aktyvinta anglimi, nes jos nušveičia dantų emalį.

Dantų erozija vyksta dėl cheminių procesų burnoje. Jos metu rūgštis minkština ir tirpina dantų kietuosius audinius ir jie tampa daug lengviau paveikiami trinties. Dėl šios priežasties nederėtų valytis dantų pavartojus rūgštaus maisto, gėrimų arba iš karto po vėmimo.

Dėl dantų nudilimo gali atsirasti jautrumas, nes suplonėja kietųjų audinių sluoksnis, dengiantis danties nervą. Kartais išsivysto sąkandžio nusileidimas, dėl kurio gresia žandikaulio sąnario sutrikimai. Smarkiai pažengus nusidėvėjimui gali atsiverti nervas, o kartais dantis yra net prarandamas.

Kaip atpažinti, kad jūsų dantys dyla? Jie pasidaro tamsesni, nes suplonėja emalis ir ryškiau matosi po juo esantis tamsesnės spalvos dentinas. Taip pat dantys gali tapti blizgesni, glotnesni arba šiek tiek trumpesni.

Klinikų kontaktai