*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Skaudanti gerklė, sloga, kosulys ir vasara – atrodo nesuderinami dalykai

Skaudanti gerklė, sloga, kosulys ir vasara – atrodo nesuderinami dalykai

Skaudanti gerklė, sloga, kosulys ir vasara – atrodo nesuderinami dalykai. Nors orai šiuo metų laiku dažnai lepina šiluma ir saule, peršalimo ligos gali būti daug arčiau nei manote. 

Anot Mažeikių „InMedica“ klinikos šeimos gydytojo Audriaus Stankevičiaus, nepriklausomai nuo sezono, dažniausia peršalimo ligų priežastis yra virusinės infekcijos. Taip pat prie suprastėjusios savijautos gali prisidėti ir atsivėsinimui skirtos priemonės:

  • šaltas oras iš oro kondicionierių kartais gali sukelti nosies takų sausumą, todėl virusams gali būti lengviau patekti į organizmą ir sukelti peršalimo ligas. Itin karštomis dienomis oro kondicionierių reikėtų naudoti atsargiai ir pasirinkti ne minimalią galimą temperatūrą;
  • per greitas ar per dažnas šaltų gėrimų vartojimas gali sukelti gerklės sudirginimą arba „smegenų atšalimą“. Dėl šios priežasties, gerdami itin šaltus gėrimus, neskubėkite.

Dažnai klaidingai manoma, kad peršalimo ligas sukelia maudynės ežere ar kitame atvirame vandens telkinyje. Tačiau, pasak A. Stankevičiaus, maudynės vasarą neturi tiesioginės įtakos peršalimo ligoms, o gaivus dušas ar vonia gali net padėti palengvinti simptomus. 

Peršalus ir norint greičiau pasveikti reikėtų daug ilsėtis ir gerti pakankamai skysčių, pavyzdžiui, vandens, žolelių arbatos ar skaidrių sriubų. Tai padės nuraminti gerklės skausmą ir išvalyti susikaupusias gleives. Taip pat palengvinti kai kuriuos simptomus gali ir nereceptiniai vaistai – fiziologinio tirpalo nosies purškalai arba skalavimo skysčiai gali sumažinti nosies užgulimą ar gerklės skausmą.

Jei peršalimo simptomai nepraeina per 10 dienų arba net sustiprėja, tai gali būti įspėjamasis ženklas apie antrinę bakterinę infekciją, sinusitą ar pneumoniją. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytojus.

Klinikų kontaktai