*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Simptomai, kurie dažniausiai signalizuoja apie peršalimą

Simptomai, kurie dažniausiai signalizuoja apie peršalimą

Skaudanti gerklė, sloga ir kosulys – simptomai, kurie daugeliui žmonių pasireiškia bent kartą per šaltąjį sezoną ir dažniausiai signalizuoja apie peršalimą. Tačiau kaip atskirti, kada šie negalavimai yra kur kas sunkesnių sveikatos problemų pasekmė? 

Mažeikių „InMedica“ klinikos šeimos gydytojas Audrius Stankevičius sako, kad nors peršalimas paprastai yra savaime praeinanti virusinė infekcija, atskirti jį nuo rimtesnių ligų gali būti sudėtinga, nes dažnai jų simptomai sutampa.

Peršalimą dažniausiai išduoda sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ar lengvi galvos ir kūno skausmai. Visgi, jei pasireiškia didesnis nei 38,3°C karščiavimas, stiprus galvos skausmas, nuolatinis vėmimas, krūtinės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, sumišimas ir simptomų atsinaujinimas po to, kai sveikatos būklė buvo pagerėjusi, tai gali būti įspėjamieji simptomai, kurie signalizuoja apie kitas ligas, todėl tokiais atvejais reikėtų nedelsiant kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą. 

Jei peršalimo simptomai nepagerėja per 10 d. arba net sustiprėja, o kartu su jais juntamas stiprus galvos ar krūtinės skausmas, nuolatinis kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, tai gali būti įspėjamasis ženklas apie antrinę bakterinę infekciją, sinusitą ar pneumoniją.

 Verta prisiminti, kad sumažinti susirgimo riziką padeda artimo kontakto su sergančiais žmonėmis vengimas bei asmeninės higienos laikymasis. Taip pat labai svarbu palaikyti sveiką gyvenimo būdą: pasirūpinti pilnaverte mityba, reguliariai mankštintis, pakankamai miegoti, kontroliuoti stresą bei gerti daug vandens.