*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Rugsėjo 15 d. – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena.

Rugsėjo 15 d. – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena.

Rugsėjo 15 d. – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus.

Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, jog vyrai savo sveikatai, o ypač lytinei, neskiria pakankamai dėmesio. Vis dėlto, Elektrėnų ir Trakų „InMedica“ klinikų šeimos gydytojas Benas Urbšys tai paneigia pastebėdamas, jog vis daugiau vyrų – jaunų ir vidutinio amžiaus – drąsiau ir dažniau užsuka į gydytojo kabinetą dėl atsiradusių negalavimų, noriai bendrauja ir įsitraukia į problemos sprendimą.​

Dažniausiai pacientai apsilanko pajutę tokius simptomus:

  • ​atsiradus šlapinimosi sutrikimams;
  • ​pajutus skausmą apatinėje pilvo dalyje;
  • ​patiriant diskomfortą šlapinantis;
  • ​atsiradus bėrimams lytinių organų srityje;
  • ​suprastėjus lytinio gyvenimo kokybei.

Verta sunerimti atsiradus bet kokiems skundams, susijusiems su seksualine funkcija ar šlapinimusi, nes laiku diagnozuota ir pradėta spręsti problema leidžia tikėtis palankesnių gydymo rezultatų.

Išskirtinių taisyklių, padėsiančių užtikrinti gerą lytinę sveikatą, nėra – kiekvienam pacientui svarbu ugdyti bei laikytis sveikos gyvensenos pagrindų, reguliariai tikrintis sveikatą ir profilaktiškai lankytis pas gydytojus

Primename, jog Lietuvoje visi vyrai nuo 50 m. iki 69 m. imtinai gali nemokamai dalyvauti priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, o jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, profilaktiškai tikrintis turėtų jau anksčiau – nuo 45 m. amžiaus.

Klinikų kontaktai