Atėjus šiltiems orams aktualu žinoti, jog perkaitimas saulėje yra sveikatai pavojinga organizmo būklė, kai sutrinka kūno temperatūros reguliacijos mechanizmas ir susikaupia šilumos perteklius, kurio organizmas nebesugeba pašalinti. Pagrindinis jo požymis yra dažnai iki 40°C ar daugiau pakilusi ir nemažėjanti kūno temperatūra.
Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Gabrielė Bružaitė primena, kad perkaitimui nebūtinai reikia tiesioginių saulės spindulių, kartais užtenka aukštos oro temperatūros, didelės santykinės oro drėgmės, mažo oro srauto judėjimo, taip pat būnant nevėdinamoje patalpoje, karštą dieną daug judant ir negeriant pakankamai vandens.
Perkaitusį žmogų, pirmiausia reikia patraukti nuo tiesioginių saulės spindulių į vėsesnę vietą ar bent šešėlį ir stengtis atvėsinti odą. Tam tinka vėsūs kompresai, ledukai kaklo, pažastų, kirkšnių srityse, vėsaus vandens purškimas ant nuogo kūno.
Taip pat svarbu užtikrinti skysčių vartojimą. Dėl hipertermijos pasireiškus sąmonės ar kvėpavimo sutrikimams, būklei negerėjant artimiausias 30 min. ar kūno temperatūrai siekiant 40°C ir daugiau – būtina kviesti skubią pagalbą.
Pasak G. Bružaitės, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar perkaitimu įtariamam žmogui neišsivystė dezorientacija, sumišimas ar kiti sąmonės sutrikimai, kurie taip pat yra skubios pagalbos reikalaujantys simptomai.