*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Pavasarį prasideda alergijų sezonas, galintis stipriai apsunkinti gyvenimą

Pavasarį prasideda alergijų sezonas, galintis stipriai apsunkinti gyvenimą

Nors daugelis nekantriai laukia atšylančių orų ir atbundančios gamtos, pavasarį taip pat prasideda alergijų sezonas, galintis stipriai apsunkinti gyvenimą.

Prienų „InMedica“ klinikos, esančios Vytauto g. 40, šeimos gydytoja Rasa Lapinskienė pabrėžia, kad viena iš dažniausiai pasitaikančių šios organizmo reakcijos formų – alerginis rinitas, dar vadinamas šienlige, kuria serga apie 20–30 proc. suaugusiųjų. Ji pasireiškia čiauduliu, niežuliu, nosies užgulimu ar vandeninga sloga, taip pat gali prasidėti akies audinio uždegimas, dėl kurio pavandenija, pradeda perštėti bei ašaroti akys.

Alergijos simptomai turi didelę įtaką žmogaus gyvenimui – dėl jų gali pablogėti miego kokybė, sumažėti darbingumas ir nuolat kankinti nuovargis. Be to, negydant alerginės slogos, ji gali peraugti į astmą ir pacientas visam gyvenimui tampa priklausomas nuo vaistų.

Jei minėti simptomai kartojasi kelis kartus per tą patį sezoną, vertėtų atlikti tyrimus dėl alergijos. Šiuo metu „InMedica“ klinikose yra taikomi pažangūs diagnostikos būdai, suteikiantys greitus ir tikslius rezultatus. 

Dažniausiai šienligės gydymui skiriami antihistamininiai ar hormoniniai preparatai, kurie pačios ligos negydo, bet slopina simptomus. Taip pat pacientams taikoma specifinė imunoterapija, kurios metu organizmas palaipsniui pripranta prie alergeno ir ima jį toleruoti. Nors šis gydymas trunka iki 3 metų, jo rezultatai yra efektyvūs ir ilgai išliekantys. Svarbu jį pradėti kuo skubiau, kol neprasidėjo žydėjimo sezonas.

Klinikų kontaktai