*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Orams maloniai lepinant šiluma, gamtoje suaktyvėja įvairūs vabzdžiai

Orams maloniai lepinant šiluma, gamtoje suaktyvėja įvairūs vabzdžiai

Orams maloniai lepinant šiluma, gamtoje suaktyvėja įvairūs vabzdžiai, kurių įkandimai neretai gali sukelti varginančių problemų.

Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Ineta Žalnėravičienė pasakoja, kad Lietuvoje žmonės dažniausiai susiduria su uodų, mašalų, vapsvų, bičių bei širšių įkandimais. Pavojingiausi iš jų yra bičių, širšių ir vapsvų, kadangi šie vabzdžiai sušvirkščia nuodų, galinčių sukelti alergines reakcijas.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad vabzdžio įkandimas į liežuvį, ryklę ir gerklas yra ypač pavojingas, nes gali sukelti gyvybei grėsmingą kvėpavimo sutrikimą dėl minėtų organų patinimo.

Jei Jums įgėlė, neišsigąskite ir laikykitės šių patarimų:

  • jei po įkandimo liko geluonis, jį pašalinkite, kad į organizmą patektų kuo mažiau nuodų. Tai daryti geriausia buku peilio geležtės galu ar kitu smailiu daiktu braukiant per odą. Pincetas nėra tinkamas instrumentas, kadangi išlieka didelė tikimybė geluonį suspausti ir tokiu būdu įleisti dar daugiau nuodų;
  • įkandimo vietą nuplaukite muilu, odos nekasykite. Jei įkandimai yra rankų srityje, nuimkite visus papuošalus, laikrodžius, o sugeltas galūnes pakelkite, kad patinimas būtų kiek įmanoma mažesnis;
  • per dažnai netepkite odos spiritu, įvairiomis užpiltinėmis, soda, eteriniais aliejais, nes tokiu būdu ją galima dar labiau sudirginti.

Jei įkandus vabzdžiui kyla nerimas ar neaišku, kaip pasielgti esamoje situacijoje, arba patinimas plečiasi, pradeda kilti temperatūra, atsiranda pūliuojanti žaizda arba įgėlimas yra veide netoli akies, vertėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Klinikų kontaktai