Ar žinojote, kad odos niežulys – ne tik nemalonus simptomas? Jis taip pat gali įspėti apie rimtą ligą.
Kauno „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Ingrida Mockienė pastebi, kad vaikams pasireiškiančio niežulio dažniausia priežastis – atopinis dermatitas, o suaugusiems – tokios odos ligos kaip psoriazė, seborėjinis dermatitas ar dilgėlinė. Taip pat įtakos niežulio atsiradimui turi cukrinis diabetas, inkstų funkcijos nepakankamumas, kepenų ligos ir kiti sveikatos sutrikimai.
Niežulys gali būti vietinis, pavyzdžiui, kai niežti tik dekoltė sritį ar galvos plaukuotą dalį, ir generalizuotas, apimantis visą kūną – neretai jis kyla dėl įtampos ar streso.
Sunerimti reikėtų, jei niežulį lydi odos bėrimas, spalvos pokyčiai, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimai, pykinimas ar kūno temperatūros pokyčiai. Taip pat jei niežulys prikelia naktį, trukdo užmigti, pasireiškia ir kitiems kartu gyvenantiems asmenims.
Tam, kad pavyktų išgydyti šį nemalonų pojūtį, pirmiausia svarbu išsiaiškinti jo atsiradimo priežastį ir laikytis gydytojo nurodymų.
Verta nepamiršti, kad subalansuota mityba, pakankamas skysčių kiekis, emolientų (medicininių drėkinamųjų kremų) naudojimas iškart po dušo ar vonios bei per karšto vandens vengimas prausiantis gali padėti užkirsti kelią niežulio atsiradimui.