*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Netekus danties, vėl džiaugtis atkurta šypsena norisi kuo greičiau

Netekus danties, vėl džiaugtis atkurta šypsena norisi kuo greičiau

Net ir atsargus elgesys dažnai neapsaugo nuo traumų, galinčių pasibaigti danties netektimi. Tokiais atvejais pirmiausia kyla estetinės problemos bei gali išsivystyti sunkesni sveikatos sutrikimai.

Vilniaus „InMedica“ klinikų gydytoja odontologė chirurgė Narine Sarukhanyan sako, kad atkurti dantų funkciją galima taikant skirtingus protezavimo metodus, o vienas iš jų yra implantacija. Tai itin mažai diskomforto kelianti ir rezultatų ilgaamžiškumą užtikrinanti procedūra.

Implantacijos metu:

  • trūkstamo danties vietoje padaromi keli minimalūs pjūviai ir įsriegiamas implantas;
  • prisukamas laikinas danties protezas, kuris iškart atkuria estetinę funkciją;
  • praėjus 3–4 mėnesiams ir implantui pilnai prigijus, ant jo užsukamas nuolatinis danties vainikas, kuris savo spalva, forma bei dydžiu visiškai atitinka natūralius paciento dantis ir nuo jų nesiskiria.

Implantacija, jeigu trūksta tik vieno danties, užtrunka apie 20–45 min. Jei yra reikalingi 4–6 implantai, operacijos trukmė yra apie 2–3 val.

Natūralu, kad netekus danties, vėl džiaugtis atkurta šypsena norisi kuo greičiau. Visgi, įvykus traumai dažniausiai ne tik išmušamas dantis, bet ir pažeidžiamos dantenos, todėl paprastai procedūra atliekama praėjus 2–3 savaitėms po traumos, kai nuslūgsta tinimas ir užgyja žaizda.

Klinikų kontaktai