*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Menopauzė daugeliui moterų yra didelis gyvenimo pokytis

Menopauzė daugeliui moterų yra didelis gyvenimo pokytis

Menopauzė daugeliui moterų yra didelis gyvenimo pokytis, galintis sukelti nemažai streso. Todėl, šiuo laikotarpiu itin svarbu nepamiršti pasirūpinti ne tik fizine sveikata, bet ir emocine gerove.

Kauno „InMedica“ klinikos Psichikos sveikatos konsultacijų centro gydytoja psichiatrė Rima Juknaitė pastebi, kad menopauzės metu atsirandantys fiziologiniai kūno pokyčiai daugeliui moterų gali sukelti įvairius psichologinius sunkumus. Neretai kyla klausimai: „ar aš jau sena?“, „ar dar galiu būti patraukli?“, „kas laukia toliau?“.

Be to, šiuo laikotarpiu hormonų kiekio sumažėjimas ir persiskirstymas organizme sukelia įvairius fiziologinius ir psichologinius simptomus – nerimą, nemigą, liūdesį, dirglumą, emocinį nestabilumą, pablogėjusią dėmesio koncentraciją, atminties bei seksualinio potraukio mažėjimą.

Su ryškiais pokyčiais atsiranda ir naujų gyvenimo vaidmenų iššūkiai, o tai susiję ir su amžiaus vidurio krize. Nors šis etapas dažnai tyrinėjamas, tačiau neretai daugiau dėmesio skiriama vyrų savijautai ir tik neseniai pradėta svarstyti, kaip ir kada vidurio amžiaus krizė paliečia moteris.

Svarbu nepamiršti, kad menopauzei galima pasiruošti stiprinant savo emocinį atsparumą, gebėjimą susitvarkyti su kylančiomis problemomis, o jei tai per sunku, randant, kur kreiptis pagalbos.

Tokiais atvejais pokalbis apie gyvenimo pokyčius ir laiko tėkmę su psichologu ar psichoterapeutu gali padėti sumažinti kylantį nerimą.