*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kodėl svarbu pasiskiepyti atnaujinta vakcina nuo COVID-19 ligos?

Kodėl svarbu pasiskiepyti atnaujinta vakcina nuo COVID-19 ligos?

COVID-19  liga – tai infekcinė liga, kurią sukelia SARS-CoV-2 virusas. Ši liga dažniausiai sukelia panašius simptomus kaip gripas, sloga ar pneumonija. COVID-19 gali pakenkti ne tik plaučiams ir kvėpavimo sistemai, bet ir kitiems organams, įskaitant smegenis ir žarnyną.

Dalis COVID-19 susirgusių žmonių patiria pokovidinį sindromą, kuris apibrėžiamas kaip naujų simptomų, trunkančių mažiausiai 2 mėnesius, atsiradimas be jokio kito paaiškinimo praėjus 3 mėnesiams po pirminės SARS-CoV-2 infekcijos. Be bendrųjų simptomų, šiems asmenims gali pasireikšti psichikos sutrikimai tokie kaip nerimas, depresija, nemiga ar nervų sistemos pažeidimai tokie kaip mąstymo ir pažinimo funkcijų sutrikimas.

Jūsų turimas imunitetas gali neapsaugoti nuo šiuo metu Europoje ir pasaulyje dominuojančio koronaviruso XBB potipio.  Monovalentinė XBB.1.5 vakcina nuo COVID-19 ligos yra pagrįstas pasirinkimas siekiant apsaugoti nuo dabartinių dominuojančių padermių.  Vakcinacija taip pat reikšmingai sumažina pokovidinio sindromo pasireiškimo tikimybę.

Pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso galima vieno vizito metu.

COVID-19 vakcina gali būti skiriama kartu arba bet kuriuo metu prieš arba po kitų suaugusiųjų ir paauglių vakcinų.

Monovalentine XBB 1.5 nuo COVID-19 ligos  vakcina visi vyresni nei 6 mėnesių asmenys gali pasiskiepyti nemokamai.