*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kodėl antibiotikų negalima gerti savo nuožiūra?

Kodėl antibiotikų negalima gerti savo nuožiūra?

Vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus dažnai skubame gydytis namų vaistinėlėje užsilikusiais vaistais, o tarp jų – ir antibiotikais. Visgi, gydytojai primena būti atsargiems ir antibiotikų nevartoti savo nuožiūra.

Antibiotikų yra daugybė, tačiau visi jie veikia prieš į organizmą patekusias bakterijas. Šie vaistai virusų nesunaikina ir veikia tik bakterijas, o namų sąlygomis nustatyti ligos priežastį sunku, todėl tik specialistas gali nuspręsti, koks gydymas ir vaistai reikalingi pacientui.

Prienų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Rita Keturakienė pabrėžia, kad neteisingas antibiotikų vartojimas skatina atsparių bakterijų dauginimąsi bei naikina gerąsias organizmo bakterijas, taip sukeldamas pašalinius reiškinius, kurie gali apsunkinti tolimesnį ligos gydymą. Dažnai pasitaiko atvejų, kai buvę veiksmingi vaistai organizmo nebeveikia, todėl prireikia dar stipresnių.

Svarbu ne tik savavališkai nevartoti antibiotikų, tačiau taip pat, gydytojui juos paskyrus, laikytis visų nurodymų ir gerti vaistus taip, kaip buvo paskirta. Išrašyti vaistai turi būti vartojami būtent tiek dienų ir tokiomis dozėmis, kaip nurodė gydytojas. Griežtai negalima nutraukti antibiotikų kurso, kadangi ankstyvas jo nutraukimas gali iš naujo sukelti infekciją, nes ji nebuvo pilnai sunaikinta.

Klinikų kontaktai