Kepenys – didžiausias vidaus organas, kuris atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Visgi, retas susimąsto, kad netinkamas gyvenimo būdas stipriai apsunkina jų veiklą ir gali baigtis kepenų suriebėjimu, kuris sukelia daugybę organizmo problemų.
Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytojas Rimgaudas Vincevičius sako, kad kepenys yra atsakingos už daug organizmo funkcijų – jos skaido įvairias toksines medžiagas, vaistus, alkoholį, kaupia ir sintetina vitaminų bei mikroelementų atsargas. Taip pat kepenyse gaminama tulžis dalyvauja riebalų virškinime, sintetina žmogui reikalingus baltymus, riebalus, angliavandenius.
Sėslus gyvenimo būdas ir nesubalansuota mityba skaudžiai atsiliepia kepenų sveikatai ir dažnai lemia jų suriebėjimą. Ši būklė – tai riebalų kaupimasis kepenų ląstelėse, dėl kurio šios praranda savo pagrindines funkcijas.
Diagnozuoti šią būklę nėra taip paprasta, nes jos pradžioje nepasireiškia jokie simptomai – ne veltui sakoma, kad kepenų neskauda. Tik ligai progresuojant atsiranda pirmieji požymiai, tokie kaip:
- nemalonus sunkumo jausmas po dešiniu šonkaulių lanku;
- blogiau virškinamas riebus maistas.
Šių požymių negalima praleisti pro akis – jie nebūtinai išduos kepenų suriebėjimą, tačiau apsilankyti pas gydytoją yra būtina.