*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kas svarbu norint atsikratyti nereikalingais kilogramais?

Kas svarbu norint atsikratyti nereikalingais kilogramais?

Ko svarbu nepamiršti, norint sėkmingai atsikratyti nereikalingais kilogramais?

Pasak Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Monikos Tuklerienės, sportuojant efektyviausia derinti kardio treniruotes, kurių metu kūnas sunaudoja daug kalorijų, ir pratimus su svoriais, nes didėjant raumeninei masei, keičiasi organizmo metabolizmas – energijos naudojimas.

Norint pasirūpinti tinkama mityba sportuojant, naudinga vartoti kuo mažiau didelio glikeminio indekso produktų, keičiant juos kompleksiniais angliavandeniais, vartoti pakankamai skaidulų – vaisių bei daržovių ir pakankamai baltymų bei sveikų riebalų. Baltymai – bene svarbiausia medžiaga, kurios atsargas reikėtų užtikrinti pradedant sportuoti. Jie lėčiau virškinami ir geriau numalšina alkio jausmą, be to, yra labai svarbūs raumenų augimui.

Kitas svarbus elementas – poilsis. Vertėtų pasirūpinti tinkamu miego režimu – jam skirti bent 8 val. bei eiti į lovą ir keltis tuo pačiu metu. Taip pat būtina išmokti ilsėtis ir vengti streso, nes jo metu sutrinka hormono kortizolio gamybą ir numesti svorį tampa itin sunku.

Tam tikrais atvejais kūno svorio pokyčiai gali signalizuoti apie įvairius sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, lėtinį stresą, insulino rezistenciją, dėl kurios moterims gali išsivystyti ir policistinis kiaušidžių sindromas. Įtakos svoriui gali turėti valgymo sutrikimai ar skydliaukės problemos.

Susidūrus su svorio problemomis, naudinga pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, atlikti lipidogramos, gliukozės, insulino, skydliaukės ir kitų hormonų tyrimus. Be to, svorio problemos gali būti susijusios ir su mikroelementų trūkumu, pavyzdžiui, vitamino D, B12, magnio ar chromo, kurio deficitas kelia norą valgyti saldžiai.