*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kada pasireiškia kraujavimas iš nosies, kaip jį sustabdyti ir kada reikėtų kreiptis į gydytojus?

Kada pasireiškia kraujavimas iš nosies, kaip jį sustabdyti ir kada reikėtų kreiptis į gydytojus?

Turbūt dauguma esame susidūrę su kraujavimu iš nosies. Dėl kokių priežasčių jis pasireiškia, kaip jį sustabdyti ir kada reikėtų kreiptis į gydytojus?

Anot Alytaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Robertos Urbonavičienės, kraujavimo iš nosies priežastys gali būti įvairios – trauma, nosies gleivinės sudirginimas, nosies pertvaros patologija, kraujo krešėjimo sutrikimai. Dažniau kraujavimas iš nosies pasireiškia šaltojo sezono metu, kai dėl namų šildymo išsausėja patalpų oras ir nosies gleivinė tampa jautresnė.

Pasireiškus kraujavimui iš nosies reikėtų sekti šias rekomendacijas:

  • švelniai užspausti nosį ir palaikyti užspaudus;
  • galvą laikyti tiesiai;
  • ant kaktos dėti šalčio paketą;
  • naudoti vietinius (hemostatinius) tepalus kraujavimui stabdyti.

Kad sėkmingai sustabdžius kraujavimą jis vėl nepasikartotų, reikėtų vengti stipraus nosies putimo, nečiaudėti užčiaupta burna, nedirginti nosies gleivinės, vengti labai karšto ir aštraus maisto.

Visgi, nepavykus kraujavimo sustabdyti per 30 min. reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje gydytojai įvertins kraujavimo šaltinį ir kraujavimą sustabdys. Jei kraujavimas iš nosies pasikartoja dažnai – kelis kartus per mėnesį – vertėtų sunerimti ir kreiptis į gydytojus, kadangi toks dažnas kraujavimas gali įspėti apie kitas pavojingas ligas.

Klinikų kontaktai