Į kokius organizmo pokyčius reikėtų atkreipti dėmesį ir kokius sveikatos patikrinimus svarbu atlikti sulaukus trisdešimties?
Anot Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Živilės Bielskienės, dauguma trisdešimtmečių pacientų skundžiasi sveikatos sutrikimais ar simptomais, kuriuos provokuoja netinkamas gyvenimo būdas.
Nuovargis, miego sutrikimai ir nugaros skausmai – negalavimai, kuriuos dažnai lemia darbo ypatumai. Žmones, dirbančius sėdimą darbą, gali varginti kaklo, pečių juostos, juosmeninės dalies įtampa bei skausmas.
Deja, jau 30 metų amžiaus pacientai taip pat kartais kreipiasi pajutę tokius simptomus kaip gausus naktinis prakaitavimas ar nepaaiškinamas svorio kritimas, o detaliau ištyrus jiems diagnozuojami onkologiniai susirgimai ar kitos sudėtingos ligos.
Tam, kad ligas pavyktų diagnozuoti laiku, remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, kiekvienam trisdešimtmečiui svarbu reguliariai lankytis pas savo šeimos gydytoją ir atlikti reikalingus tyrimus:
- bendrąjį kraujo tyrimą, kuris parodo kraujo kūnelių ir hemoglobino kiekį;
- gliukozės bei cholesterolio koncentracijos nustatymą kraujyje;
- tam tikrais atvejais naudinga atlikti ir bendrą šlapimo tyrimą bei elektrokardiogramą.
Net neturint jokių nusiskundimų profilaktiškai apsilankyti pas savo šeimos gydytoją verta bent kartą per metus. Tikėtina, kad jis geriausiai žino Jūsų sveikatos istoriją, todėl gali individualiai parinkti Jums reikalingus tyrimus ir tikslingai nukreipti kitų specialistų konsultacijoms.