*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Gegužės 12-ąją minime Tarptautinę slaugytojų dieną

Gegužės 12-ąją minime Tarptautinę slaugytojų dieną

Gegužės 12-ąją minime Tarptautinę slaugytojų dieną. Sveikiname visus šios profesijos atstovus ir linkime, kad šis pasiaukojantis ir prasmingas darbas niekada nenustotų teikti džiaugsmo! Šios dienos proga apie savo darbo specifiką sutiko pasidalinti Vilniaus „InMedica“ klinikos vyr. slaugytoja Lorija Pavliukovičė.

Ji pasakoja, kad ši specialybė apima slaugos procedūras, manipuliacijas, sveikatos stiprinimą, ligų prevenciją, sergančių, neįgalių ir mirštančių žmonių priežiūrą. Slaugytojas yra neatsiejamas sveikatos priežiūros komandos narys, o kai reikia, tampa pacientų rankomis ir akimis.

Kasdienybėje slaugytojai dažnai susiduria su įvairaus amžiaus pacientų poreikiais, jiems reikalinga pagalba arba tarpininkavimas tarp paciento ir gydytojo. Bendravimas – tiek su pacientais, tiek su kolegomis, yra viena iš svarbiausių slaugytojų darbo aspektų.

Šioje veikloje iššūkių tikrai netrūksta, tiesa, jie skiriasi, priklausomai nuo vietos, kurioje dirbama – ar tai slauga namuose, ar skyrius, ar ambulatorija. Visgi, daugiausiai sunkumų kyla per epidemines situacijas, kai ženkliai padidėja sergamumas ir darbo krūvis, o slaugytojų trūkumas šiuo metu Lietuvoje yra didesnis nei bet kada anksčiau.

L. Pavliukovičė dalinasi, kad slaugytojui darbe džiaugsmo suteikia nuoširdžios šypsenos, pacientų padėkos už profesionaliai atliktą procedūrą ir suteiktą pagalbą. Be to, motyvacijos darbe teikia pripažinimas, lygiavertis bendravimas tarp kolegų, taip pat vis plečiamos medicinos normos, o kartu su jomis – kompetencijos ir atsakomybės.

Nepamirškite pasveikinti savo slaugytojų ir padėkoti už rūpinimąsi pacientais ir jų sveikatos saugojimą!