*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas – viena tiksliausių diagnostinių procedūrų

Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas – viena tiksliausių diagnostinių procedūrų

Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas – viena tiksliausių diagnostinių procedūrų, atliekama echoskopo daviklį priglaudus prie odos ties tiriamu organu. Taip vos per kelias minutes nustatomi negalavimai ir juos sukeliančios priežastys.

Pasak Panevėžio „InMedica“ klinikos, esančios Stoties g. 49, gydytojo chirurgo echoskopuotojo Aurimo Klivicko, šis tyrimas padeda realiu laiku įvertinti paciento audinių ir organų būklę natūraliame jų judesyje, o tai leidžia atpažinti pažeidimus, nustatyti, ar nėra reikšmingų pakitimų, naujų darinių, pavyzdžiui, auglių, cistų ar akmenų. 

Dažniausiai pacientams atliekamas viršutinio pilvo aukšto echoskopinis tyrimas, kurio metu tiriama kepenų, tulžies pūslės, tulžinių latakų, kasos, pilvinės aortos ir blužnies būklė. Dažnai vertinama ir inkstų, šlapimo pūslės, sąnarių bei limfmazgių būklė, kiek rečiau tiriama skydliaukė ir prostata.

Šiam tyrimui naudojama aukštos raiškos šiuolaikinė ultragarsinė technika, kuri neskleidžia jonizuojančios spinduliuotės ir yra visiškai nekenksminga sveikatai, todėl tinka tirti vaikus, vyresnio amžiaus žmones ar silpnesnės sveikatos pacientus. Be to, naudinga žinoti, kad echoskopija gali būti naudojama ir kaip profilaktinis tyrimas – siekiant išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų.

Svarbu nepamiršti, kad prieš planinį pilvo ultragarsinį tyrimą reikėtų nevalgyti 4–6 val., vengti pilvo pūtimą sukeliančių produktų, o prieš inkstų ir šlapimo pūslės prostatos tyrimą išgerti vandens ir nesišlapinti – tyrimo atlikimo metu šlapimo pūslė turi būti pilna.

Paslauga teikiama: Stoties g. 49, Panevėžys.